środa, 24 lutego 2021

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

WAŻNE:

II Rafako Półmaraton Racibórz: Dopinguj biegaczy i zgarnij nagrodę

13.06.2016 14:24 | 0 komentarzy | ż

- Dopingujących będą oceniali sami zawodnicy, głosując bezpośrednio po ukończeniu biegu – zachęca do udziału Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

II Rafako Półmaraton Racibórz: Dopinguj biegaczy i zgarnij nagrodę
Zwycięska grupa dopingująca RAFAKO Półmaraton Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do II edycji RAFAKO Półmaraton Racibórz zostały ponad dwa miesiące, ale już dziś warto pomyśleć, jak można zagrzewać zawodników podczas biegu. Wzorem ubiegłego roku, organizatorzy ogłaszają konkurs dla grup dopingujących. Zwycięski team czeka atrakcyjna nagroda. Chętni mogą zgłaszać się do 15 sierpnia. Liczba miejsc jest ograniczona.

Ubiegłoroczna edycja RAFAKO Półmaraton Racibórz dowiodła, że nie była to impreza wyłącznie dla biegaczy. Wydarzeniu towarzyszyły atrakcje dla dzieci, krótkie występy artystyczne i mini piknik rodzinny. Na trasie zawodników zagrzewały grupy dopingujące, które również były atrakcją dla kibiców. Uczestnicy tańczyli, śpiewali, albo grali na instrumentach. Wesołe okrzyki, muzyka, przebrania i transparenty dało się usłyszeć i zauważyć z dużej odległości. Najlepiej kibicująca grupa otrzymała nagrodę. Dopingujących oceniali sami półmaratończycy. - Imprezę, jak i sam pomysł z kibicowaniem uważam za bardzo udany. Bawiłyśmy się świetnie. Najlepiej jak tylko potrafiłyśmy starałyśmy się zmotywować zawodników i pomóc im dobiec do mety. Reprezentowałyśmy Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej pod nazwą Bailando. Było nas 10 i udało nam się wygrać – opowiada Ania Piątek reprezentantka Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej pod nazwą Bailando.

Głośny doping biegaczy miło wspominają również muzycy z Orkiestry Dętej RAFAKO. - W ubiegłym roku głośno i radośnie dopingowaliśmy biegaczy raciborskiego półmaratonu. Graliśmy marsze i różne inne szybkie melodie. Widać było, że biegaczom nasz doping się podobał, bo dało się zauważyć uśmiechy na ich twarzach, niektórzy przybijaki z nami „piątki”. Uważam, że grupy dopingujące, to bardzo dobry pomysł. Doskonale się bawiliśmy i jak w tym roku zdrowie nam dopisze, to też będziemy dopingować zawodników – mówi Waldemar Bytomski, dyrygent Orkiestry Dętej RAFAKO.

Pomysł z grupami dopingującymi okazał się strzałem w dziesiątkę, dlatego organizatorzy postanowili go kontynuować. - Zapraszamy grupy liczące od 3 do 20 osób, które w dowolny sposób chcą zagrzewać biegaczy na trasie II RAFAKO Półmaraton Racibórz. Okrzyki, przebrania, transparenty, instrumenty muzyczne: trąbki, gitary… wszystkie chwyty dozwolone! Dopingujących będą oceniali sami zawodnicy, głosując bezpośrednio po ukończeniu biegu – zachęca do udziału Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15.08.2016 r. pod adresem mailowym: osir.raciborz@wp.pl. W mailu należy podać liczbę osób, imię i nazwisko osoby zgłaszającej, a także napisać kilka słów o grupie.

II RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę, 28 sierpnia. Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA. Organizatorami przedsięwzięcia jest Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski Energetyków.

Szczegóły dotyczące II RAFAKO Półmaraton Racibórz znajdują się TUTAJ.

źródło: UM Racibórz