Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Biegacze z RAFAKO na Grodziskim Półmaratonie „Słowaka”

W niedzielę, 12 czerwca czwórka biegaczy z RAFAKO S.A. wzięła udział w X Hunters Półmaratonie „Słowaka” w Grodzisku Wielkopolskim. Bieg ten zaliczany do Korony Półmaratonów Polskich jest jednocześnie jedną z najwyżej ocenianych imprez biegowych w Polsce.

Biegacze z RAFAKO na Grodziskim Półmaratonie „Słowaka”

Hunters Półmaraton „Słowaka” w Grodzisku Wielkopolskim, to przede wszystkim dobrze zorganizowane wydarzenie biegowe, któremu towarzyszy wspaniała atmosfera. Oba te atuty przyczyniły się do tego, że impreza każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem w środowisku biegaczy i zbiera wysokie oceny startujących. Dodatkowo organizatorzy grodziskiego półmaratonu zapewniają uczestnikom bogate zaplecze socjalne, np. bezpłatne noclegi w szkole czy opiekę przedszkolną dla milusińskich na czas udziału w biegu ich rodziców. – Bieg rzeczywiście zasługiwał na wszelkie możliwe wyróżnienia. Bardzo fajnym i oryginalnym pomysłem był przemarsz uczestników półmaratonu w uroczystym pochodzie z orkiestrą i mażoretkami spod Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku na rynek miejski. Wspaniała atmosfera panowała również na całej trasie biegu. Ludzie żywiołowo dopingowali biegaczy muzyką, okrzykami i oklaskami – relacjonuje Krzysztof Jeremicz, lider ekipy biegaczy RAFAKO S.A.

Spośród rafakowców w Grodzisku Wielkopolskim najlepszy czas i jednocześnie nowy rekord życiowy zaliczył Grzegorz Bulenda – 1:32:45. Ponadto bieg ukończyli: Krzysztof Jeremicz (1:38:03), Paweł Zalewski (01:52:44) i Gabriela Sobczyk (02:16:52). Warto dodać, że dzień wcześniej (11 czerwca) trójka reprezentantów RAFAKO (Bartosz Główka, Rafał Rydzak i Radosław Szymiczek) wzięła udział w IV Biegu Azotowym w Kędzierzynie -Koźlu. Najlepszy z tej trójki okazał się Radosław Szymiczek z czasem 48:41.

Pierwszy Grodziski Półmaraton „Słowaka” odbył się w 2007 roku. Inicjatorem biegu jest Marek Małecki, nauczyciel wychowania fizycznego w LO im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim. Nazwę biegu zaczerpnięto od patrona liceum. Uczniowie w swoim żargonie używają nazwy „Słowak”, która znalazła zastosowanie również przy półmaratonie. Pierwszy bieg odbył się w połączeniu z obchodami 80-lecia nadania imienia szkole i w ciągu kolejnych lat rozrósł się do jednej z największych tego typu imprez w kraju. Dziś Grodziski Półmaraton „Słowaka” to wizytówka miasta. – W tegorocznym biegu udział wzięło dokładnie 2439 zawodników, a organizacja naszej jubileuszowej imprezy nie byłaby możliwa bez dobrej współpracy wielu ludzi i różnych instytucji. W naszym mieście pozytywnie do biegu podchodzą w zasadzie wszyscy, co widać na ulicach podczas samej imprezy. Obecność wielu widzów, ich doping i ciepłe przyjęcie są miłe dla biegaczy. Zapewne właśnie ta atmosfera przekłada się na wysokie oceny naszego wydarzenia – mówi Marek Małecki, dyrektor półmaratonu. Trasa grodziskiego biegu od kilku lat jest taka sama, choć wcześniej na mapie miasta rysowała się nieco inaczej. Zawsze jednak jej długość jest równa 21,0975 km, co stanowi dokładnie połowę biegu maratońskiego.

Szymon Kamczyk, Adventure Media

Fot.: Archiwum Krzysztof Jeremicz, RAFAKO S.A.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].