Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kamil Glik w Jastrzębiu-Zdroju promował swoją biografię

„Niewielu wierzyło w jego talent. Były selekcjoner twierdził, że nie nadaje się do kadry, Janusz Filipiak porównał do starej skody, a prezes Odry Wodzisław powiedział „Jeśli zagra w takich klubach, jak Real czy Liverpool, potraktuję to jako swoją porażkę”. Tymczasem 17-letni Kamil Glik pakował walizki, by spróbować swoich sił w drużynie Królewskich. Trenował z Raulem, Gutim, Casillasem…” – to opis zaczerpnięty z autoryzowanej biografii Kamila Glika, którą promował w środę w hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu-Zdroju - swoim rodzinnym mieście.

Kamil Glik w Jastrzębiu-Zdroju promował swoją biografię

Ten utytuowany zawodnik, reprezentant Polski, który po udanych występach w Mistrzostwach Europy podpisał 4-letni kontrakt z AS Monaco spotkał się z fanami piłki nożnej, by promować swoją biografię spisaną przez Michała Zichlarza.

Jednego z biało-czerwonych bohaterów Euro 2016 powitało około tysiąca fanów, którzy mieli okazję spotkać się twarzą w twarz ze swoim idolem i zdobyć autograf na dopiero co zakupionej książce. W spotkaniu brała udział Anna Hetman - prezydent miasta Jastrzębia-Zdroju, która wręczyła Kamilowi i jego małżonce Marcie specjalne upominki. Niespodzianką dla bohatera spotkania był przygotowany na tę okazję tort, który wykonała i podarowała Kamilowi Glikowi Joanna Domagała – była nauczycielka wychowania fizycznego szkoły sportowej, do której uczęszczał.

„Kamil Glik. Liczy się charakter” to tytuł autoryzowanej biografii tego wspaniałego piłkarza, urodzonego i wychowanego w Jastrzębiu-Zdroju. Charakter i doświadczenie w sporcie to bardzo ważny element. Sport wymaga wielu poświęceń i wyrzeczeń – pasji, mądrości i pewności siebie. Czego można życzyć Kamilowi Glikowi? Oczywiście dalszych wspaniałych sukcesów i wytrwałości. Oby w niedalekiej przyszłości podobne spotkanie pełne pozytywnej energii znów mogło się odbyć.

Maciej Kanik | nowiny.pl

Ludzie

Anna Hetman

Prezydent Jastrzębia-Zdrój

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kibic. (80.238. * .87) 21.07.2016 13:55

@ paranoja oni tego nie piszą od tego są ludzie którzy tworzą te baśnie oni się tylko pod tym podpisują.

~politykatodno (89.25. * .2) 21.07.2016 13:45

Wszystkim chyba wiadome, że za czasów istnienia WSP były spięcia z Odrą. Do dziś ci sami ludzie robią sportowy marazm w mieście. Roman Zieliński i spółka. Im powinien dziękować Glik, że nie przeszedł do Odry. Ekstraklasowa Odra wolała mieć słabych graczy ze swojej szkółki (czyt. MOSiRu) niż dobrze prosperujących zawodników od Pontusa. Widać gdzie jest teraz MOSiR a gdzie Glik.

~paranoja (83.26. * .48) 21.07.2016 09:43

Glika akurat lubię, ale kurde, czy wszyscy teraz muszą pisać biografie? Jakaś paranoja.

~kibic. (80.238. * .87) 21.07.2016 08:36

a kto to kupi chyba jakiś małolat który uwierzy w te brednie !