Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rafako Półmaraton Racibórz. Startowa jedynka sprzedana za 10 000 złotych. Kto dał tyle pieniędzy?

10 tysięcy zł - to uzyskana kwota za pakiet startowy nr 1. II RAFAKO Półmaraton Racibórz. Całą sumę Towarzystwo Pomocy Dzieciom Upośledzonym w Raciborzu przekaże rodzinom Wiktorii i Jurka na leczenie, rehabilitacje i potrzebny sprzęt.

Rafako Półmaraton Racibórz. Startowa jedynka sprzedana za 10 000 złotych. Kto dał tyle pieniędzy?
Wiktoria i Jurek dla których będą zbierane pieniądze podczas półmaratonu

Zakończyła się licytacja pakietu startowego nr 1. II RAFAKO Półmaraton Racibórz. Licytację w portalu Allegro.pl prowadziło Towarzystwo Pomocy Dzieciom Upośledzonym w Raciborzu. Cały dochód z tej aukcji przekazany zostanie na wsparcie niepełnosprawnych raciborzan- 14-letniej Wiktorii i 23-letniego Jurka.

Przypominamy, że 14- letnia Wiktoria Sinszek urodziła się z przepukliną rdzeniowo- oponową i wodogłowiem. Dzięki intensywnej rehabilitacji i troskliwej opiece najbliższych dziewczynka w wieku 5 lat stanęła na nogi. Radość nie trwała długo, okazało się, że Wiki ma zakotwiczony rdzeń kręgowy i tylko operacja i dalsza rehabilitacja mogą sprawić, że dziewczynka z powrotem stanie na nogi. Dodatkowo potrzebuje ortezy o wartości ok 10 tys. zł. Z kolei Jurek Luka ma 23 lata, urodził się w szóstym miesiącu ciąży z czerokończynowym porażeniem mózgowym. Podobnie jak Wiki potrzebuje operacji, a po niej intensywnej i kosztownej rehabilitacji, aby samodzielnie chodzić.

Pierwszy zastrzyk finansowy wpłynął po zakończeniu licytacji pakietu startowego nr 1., bo aż 10 tys. zł. Podobnie jak rok temu, startową jedynkę kupiło Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych EMPOL Sp. z o.o.

- Przyznajemy, że nie spodziewaliśmy się tak ogromnej sumy. Jesteśmy mile zaskoczeni i serdecznie dziękujemy osobie, która wylicytowała ten pakiet. Dzięki temu nasze dzieci skorzystają z wielu form rehabilitacji, która jest im bardzo potrzebna. Jeszcze raz dziękujemy za okazanie tak ogromnego serce – przyznają nie kryjąc wzruszenia Ewelina Zieja, mama Wiktorii i Gizela Luka, mama Jurka.

Kolejne środki Towarzystwo otrzyma po zakończeniu wpłat na Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz, który odbędzie się przed biegiem głównym. Do pokonania będzie zaledwie 2 109 m. Wpisowe wynosi 20 zł. Wystartować może każdy, kto ukończył 10 lat. Start o godz. 9.00 z ul. Wojska Polskiego. Bieg nie ma limitu osób startujących, im więcej weźmie w nim udział, tym więcej uda się zebrać pieniędzy dla podopiecznych raciborskiego Towarzystwa. Zapisywać prowadzone są pod adresem: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/listy/?zawody=2432 oraz w dniu startu.

źródło: Rafako Półmaraton Racibórz

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].