Czwartek, 28 maja 2020

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

Kenijczyk Biwot z rekordem trasy II Rafako Półmaratonu Racibórz [FOTORELACJA]

28.08.2016 12:42 | 0 komentarzy | kozz

Niedzielny raciborski półmaraton wygrał Kenijczyk Wycliffe Kipkorir Biwot przed jego rodakiem Abel Kibet Ropem. Obaj zawodnicy poprawili dotychczasowy rekord trasy. Biwot przebiegł 21 kilometrów z okładem w czasie 1:05.24, a Rop ukończył z czasem 1:05.36. Przed rokiem wygrał Rop, który dobiegł na metę z wynikiem 1:06.11. Podobnie jak w 2015 roku tak i teraz półmaratończyków nie oszczędził upał przekraczający 30 stopni Celsjusza. Wystartowało 706 biegaczy. 

Kenijczyk Biwot z rekordem trasy II Rafako Półmaratonu Racibórz [FOTORELACJA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym roku podium składało się z Kenijskich zawodników. Po wspomnianej dwójce, trzeci na metę dobiegł Edwin Cheruiyot Melly (1:06.34). Kolejne dwa miejsca zajęli Ukraińcy Pawel Oliynyk i Anatoliy Demyda. Szósty na mecie był Mateusz Wolnik z Lysek. Z kolei siódma jako najszybsza kobieta dobiegła Kenijka Margaret Wamahiga Muringi, a tuż za nią Ukrainka Viktoria Pogorelska i kolejne afrykanki Christine Moraa Oigo oraz Teresa Falvious Kwamboka.

Półmaraton w Raciborzu to także Mistrzostwa Polski Energetyków, które wygrał Dariusz Starzyński (ogółem 11. na mecie). Najszybszym raciborzaninem był Robert Antczak (13. miejsce), najszybszą raciborzanką - Agnieszka Rębisz (115. miejsce).

II Rafako Półmaraton Racibórz - Bieg Charytatywny


II Rafako Półmaraton Racibórz - na starcie


II Rafako Półmaraton Racibórz - na trasie


II Rafako Półmaraton Racibórz - na mecie: Kenijczyk Biwot z rekordem trasyII Rafako Półmaraton Racibórz na bis [ZDJĘCIA]