Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kenijczyk Biwot z rekordem trasy II Rafako Półmaratonu Racibórz [FOTORELACJA]

Niedzielny raciborski półmaraton wygrał Kenijczyk Wycliffe Kipkorir Biwot przed jego rodakiem Abel Kibet Ropem. Obaj zawodnicy poprawili dotychczasowy rekord trasy. Biwot przebiegł 21 kilometrów z okładem w czasie 1:05.24, a Rop ukończył z czasem 1:05.36. Przed rokiem wygrał Rop, który dobiegł na metę z wynikiem 1:06.11. Podobnie jak w 2015 roku tak i teraz półmaratończyków nie oszczędził upał przekraczający 30 stopni Celsjusza. Wystartowało 706 biegaczy. 

Kenijczyk Biwot z rekordem trasy II Rafako Półmaratonu Racibórz [FOTORELACJA]

W tym roku podium składało się z Kenijskich zawodników. Po wspomnianej dwójce, trzeci na metę dobiegł Edwin Cheruiyot Melly (1:06.34). Kolejne dwa miejsca zajęli Ukraińcy Pawel Oliynyk i Anatoliy Demyda. Szósty na mecie był Mateusz Wolnik z Lysek. Z kolei siódma jako najszybsza kobieta dobiegła Kenijka Margaret Wamahiga Muringi, a tuż za nią Ukrainka Viktoria Pogorelska i kolejne afrykanki Christine Moraa Oigo oraz Teresa Falvious Kwamboka.

Półmaraton w Raciborzu to także Mistrzostwa Polski Energetyków, które wygrał Dariusz Starzyński (ogółem 11. na mecie). Najszybszym raciborzaninem był Robert Antczak (13. miejsce), najszybszą raciborzanką - Agnieszka Rębisz (115. miejsce).

II Rafako Półmaraton Racibórz - Bieg Charytatywny


II Rafako Półmaraton Racibórz - na starcie


II Rafako Półmaraton Racibórz - na trasie


II Rafako Półmaraton Racibórz - na mecie: Kenijczyk Biwot z rekordem trasyII Rafako Półmaraton Racibórz na bis [ZDJĘCIA]

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].