Niedziela, 24 maja 2020

imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

RSS

II Rafako Półmaraton Racibórz na bis [ZDJĘCIA]

29.08.2016 11:55 | 0 komentarzy | (q)

Prezentujemy zdjęcia z wczorajszego biegu wykonane przez Roberta Struzika.

II Rafako Półmaraton Racibórz na bis [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niedzielny raciborski półmaraton wygrał Kenijczyk Wycliffe Kipkorir Biwot przed jego rodakiem Abel Kibet Ropem. Obaj zawodnicy poprawili dotychczasowy rekord trasy. Biwot przebiegł 21 kilometrów z okładem w czasie 1:05.24, a Rop ukończył z czasem 1:05.36. Przed rokiem wygrał Rop, który dobiegł na metę z wynikiem 1:06.11. Podobnie jak w 2015 roku tak i teraz półmaratończyków nie oszczędził upał przekraczający 30 stopni Celsjusza. Wystartowało 706 biegaczy. 

W tym roku podium składało się z Kenijskich zawodników. Po wspomnianej dwójce, trzeci na metę dobiegł Edwin Cheruiyot Melly (1:06.34). Kolejne dwa miejsca zajęli Ukraińcy Pawel Oliynyk i Anatoliy Demyda. Szósty na mecie był Mateusz Wolnik z Lysek. Z kolei siódma jako najszybsza kobieta dobiegła Kenijka Margaret Wamahiga Muringi, a tuż za nią Ukrainka Viktoria Pogorelska i kolejne afrykanki Christine Moraa Oigo oraz Teresa Falvious Kwamboka.

Półmaraton w Raciborzu to także Mistrzostwa Polski Energetyków, które wygrał Dariusz Starzyński (ogółem 11. na mecie). Najszybszym raciborzaninem był Robert Antczak (13. miejsce), najszybszą raciborzanką - Agnieszka Rębisz (115. miejsce).

II Rafako Półmaraton Racibórz - Bieg Charytatywny


II Rafako Półmaraton Racibórz - na starcie


II Rafako Półmaraton Racibórz - na trasie


II Rafako Półmaraton Racibórz - na mecie: Kenijczyk Biwot z rekordem trasy


II Rafako Półmaraton Racibórz na bis [ZDJĘCIA]