Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wspólnie "Zedrzyjmy szczewiki dla Bereniki"

Berenika Borkowska z Łazisk wymaga specjalistycznego, a przez to drogiego leczenia. Można jej pomóc poprzez udział w biegu i zawodach nordic walking, które pod hasłem "Zedrzyj szczewiki dla Bereniki" odbędą się 8 października. 

Wspólnie "Zedrzyjmy szczewiki dla Bereniki"

O 6-letnie Berenice, dzielnej dziewczynce, zmagającej się od urodzenia z ciężkimi chorobami pisaliśmy na naszych łamach w połowie sierpnia. Dziewczynka urodziła się jako wcześniak. W 22 tygodniu ciąży wykryto u niej przepuklinę oponowo–rdzeniową, tzw. rozszczep kręgosłupa w odcinku krzyżowym, oraz narastające wodogłowie, przez które trzeba było przyśpieszyć poród.

Ma za sobą szereg skomplikowanych operacji za sobą i całą masę przed sobą. Teraz priorytetem jest operacja stopy lewej nogi, następnie obydwu bioder. Dziewczynka cierpi na rotację lewej nogi, ma podwichnięte biodra. Potyka się o własną nogę. Szansą na normalne życie są operacje w niemieckiej klinice w Aschau. Koszt pierwszej, wraz z zaopatrzeniem w odpowiednie, zaawansowane technologicznie ortezy Pohling wykonane częściowo w drukarce 3D, które nie mają swoich odpowiedników w Polsce to prawie 120 tys. zł. Dziewczynka przejdzie operację, jeśli rodzicom uda się nazbierać odpowiednią sumę.

W sukurs pospieszył klub sportowy Inter Krostoszowice, który 8 października organizuje zawody biegowe i nordic walking "Zedrzyj szczewiki dla Bereniki". Każdy uczestnik tych zawodów, poprzez uiszczenie opłaty startowej w dowolnej wysokości pomoże Berenice. Opłata dokonywana jest bowiem na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą". Zawody odbędą się na Orliku w Krostoszowicach i rozgrywane będą w biegu kobiet i mężczyzn na 6 km, zawodach nordic walking kobiet i mężczyzn na 6 km, biegu dziewcząt i chłopców do lat 12 na 3 km, oraz nordic walking dziewcząt i chłopców do lat 12 na 3 km. Zmagania rozpoczną się o godz. 15.00. Trasa będzie wieść dobrze znanymi biegaczom ścieżkami krostoszowickiej buczyny. 

Zgłoszenie wraz z potwierdzeniem wpłaty należy przesłać mailem do dnia 6 października 2016 r. na adres: bieg.charytatywny@wp.pl.

Istnieje również możliwość bezpośredniej rejestracji i wpłaty darowizny w dniu zawodów. Uczestnicy do 18 roku życia – wymagana jest pisemna zgoda rodziców na start w biegu charytatywnym. Biuro zawodów otwarte będzie od godz. 13.00

Konto do wpłat opaty startowej/darowizny to:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Bank BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
tytułem: 15337 Borkowska Berenika Maria darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Berenice w dalszym ciągu można pomóc również za pośrednictwem fundacji "Siepomaga", wpłacając darowiznę na cel dziewczynki. Link do jej profilu: https://www.siepomaga.pl/berenika 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].