Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Biegacze i kijkarze zedrzyli szczewiki dla Bereniki. Wśród nich Alex w różu

Chłodna i wilgotna aura nie wystraszyła biegaczy i kijkarzy, którzy w ponad 200 osób wystartowali w biegu i marszu nordic walking pod hasłem "Zedrzyj szczewiki dla Bereniki".

Biegacze i kijkarze zedrzyli szczewiki dla Bereniki. Wśród nich Alex w różu
Na starcie biegu i marszu stanęło ponad 200 zawodników.

Berenika Borkowska z Łazisk od urodzenia zmaga się z komplikacjami wynikającymi z rozszczepu kręgosłupa. Ma za sobą szereg skomplikowanych operacji za sobą i całą masę przed sobą. Najpierw czeka ją operacja stopy lewej nogi, następnie obydwu bioder, choć po ostatnich badaniach nie jest wykluczone, że trzeba będzie zmienić kolejność, bo bioderko dziewczynki jest w coraz gorszym stanie. Dziewczynka cierpi na rotację lewej nogi, ma podwichnięte biodra. Potyka się o własną nogę. Szansą na normalne życie są operacje w niemieckiej klinice w Aschau. Przejdzie operację, jeśli uda się nazbierać 120 tys. zł.

Dzielna 6-latka była główną bohaterką sobotnich zmagań, które zorganizowali Adriana i Marcin Piwońscy z Podbucza, przy wsparciu wolonatiurszy i znajomych, w tym grupy motocyklowej "Sami swoi" oraz szeregu sponsorów. Szczytny cel, w jakim została zorganizowana sprawił, że choć odbyło się tu już wiele imprez biegowych i nordic walking, to mało która z nich cieszyła się tak dużym zainteresowaniem i to mimo kiepskiej pogody. Jak mówią organizatorzy w efekcie udało się zebrać około 8 tys. zł, choć nie wszystkie wpływy zostały jeszcze podliczone. 

Zmagania rozegrane zostały na pętli o długości 3,2 km, którą należało pokonać dwukrotnie, choć istniała możliwość zakończenia biegu lub marszu po jednym okrążeniu. Bieg wygrał Paweł Nalepka z wodzisławskiej Formy, któremu pokonanie wymagającej, bo dość grząskiej, rozpoczynającej się sporej długości podbiegiem trasy, zajęło nieco ponad 26 minut (szczegóły dotyczące czasów - wkrótce). Za nim uplasowali się Artur Roczkowski i Krystian Noga. Marsz nordic walking wygrał Jarosław Świta, przed Arturem Tomankiem i Jarosławem Sosną. Spośród pań najszybsza w biegu była Michalina Janowska, a w marszu Wiesława Pogorzelska. 

Jedym z uczestników biegu był Aleksander Chromik, który wyróżniał się ekstrawaganckim - różowym, damskim, ozdobionym skrzydełkami - strojem. - Pod koniec września biegałem w Maratonie Warszawskim. Podczas biegu zbierałem pieniążki na jedną z fundacji. Obiecałem, że jak uzbieram określoną kwotę, to przebiorę się w taki oto strój. Jak widać cel udało się osiągnąć - wyjaśniał biegacz, który w biegu dla Bereniki wystartował z numerem 1, co bylo efektem wygranej przez niego licytacji tego numerku. 

Berenika posiada konto w fundacji Siepomaga. Zbiórka na jej operację daleka jest jeszcze od pełnego sukcesu, ale wciąż można udzielać wsparcia: https://www.siepomaga.pl/berenika

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
gyniuś 10.10.2016 12:10

@~ehh - a czamu szczewiki w cudzysłowie ? to tak samo jakby cudzysłów zastosować przy butach !
Czy przy niemieckich Schuhe.

~kaczka123 (188.137. * .146) 10.10.2016 10:28

Zedrzyli, czyli zdarli. Hasło imprezy po swojsku brzmiało "Zedrzyj szczewiki dla Bereniki".

~ehh (78.31. * .251) 10.10.2016 10:21

Co zrobili z tymi "szczewikami'?!?