Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rugbyści na wózkach zdobyli mistrzostwo Europy i trafili do elity

Raciborzanin, Tomasz Szkwara, prezes Stowarzyszenia Sportu Osób Niepełnosprawnych jest dumny z postawy Kadry Narodowej Rugbystów na Wózkach. Właśnie zdobyli po raz pierwszy w historii Mistrzostwo Europy Dywizji B i awansowali do najlepszej ósemki w Europie. W czerwcu przyszłego roku w Niemczech rywalizować będą z najlepszymi.

Rugbyści na wózkach zdobyli mistrzostwo Europy i trafili do elity
Prezes SSON, Tomasz Szkwara z potężnym pucharem mistrzostw Europy

Październik dla Kadry Narodowej Rugby na Wózkach był czasem wytężonej pracy podczas Mistrzostw Europy Dywizji B. Od 3 października w szwajcarskim Nottwill Reprezentacja Polski toczyła bój o awans do przyszłorocznych Mistrzostw Europy Dywizji A. Fazę grupową rugbyści przeszli bez żadnej porażki, pokonując w pierwszym meczu Rosjan z wynikiem 56:38, Czechów 51:42 i Finów 44:37.

Decydujący mecz o finał rozegrany z Austriakami dał Polakom zwycięstwo. W finale Polacy spotkali się z reprezentacją Finlandii, ostatecznie wygrywając Mistrzostwa Dywizji B i uzyskując tym samym awans na Miastrzostwa Dywyzji A. - Dziesięciopunktowa przewaga Polaków nad Finami w finale utwierdziła nas w przekonaniu, że blisko roczny okres przygotowań Kadry został przepracowany rzetelnie, solidnie i z ogromną determinacją - stwierdził T. Szkwara.

Krzysztof Kapusta, został najlepszym zawodnikiem dwupunktowym na tej imprezie, przez co potwierdził formę z ostatnich lat - dodał prezes. To jest największy sukces. Do tej pory Polacy wywalczyli ósme miejsce w mistrzostwach świata w Vancouver i piąte miejsce na mistrzostwach Europy, które uprawniło ich wówczas do światowego czempionatu.

- Spodziewaliśmy się, że uda nam się być w czołówce, ale aż takiego sukcesu, nie braliśmy pod uwagę. Przez ostatnie lata mieliśmy dołek jeżeli chodzi o sukcesy. Ale tegoroczne 66 dni zgrupowań przyniosło rewelacyjny skutek - powiedział prezes SSON.

Szwajcaria, czyli miejsce gdzie odbywały się tegoroczne mistrzostwa jest bardzo przyjaznym krajem dla osób niepełnosprawnych. - Dopiero tam się otwierają oczy, jak bardzo osoby niepełnosprawne w Polsce są z tyłu w stosunku do tych co zamieszkują Szwajcarię - stwierdził Tomasz Szkwara.

Krzysztof Kosider z Marklowic w Kadrze Narodowej jest najlepszą "połówką" w Polsce jeżeli chodzi o zawodników niskopunktowych. - To niesamowicie pracowity chłopak, który trenuje "naście" godzin dziennie. Nie dość, że trenuje rugby, to jeszcze jeździ na rowerze. Odnosi sukcesy, ostatnio został wicemistrzem Polski w kolarstwie. "Połówka", czyli osoba ma najbardziej porażone dłonie, brak biscepca i tricepsa - tłumaczy prezes Szkwara.

Jak już wspomnieliśmy, występy w Mistrzostwach Europy Dywizji A, Polacy będą mieli w połowie 2017 roku.


fot. SSON, własne.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].