Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jubileuszowe ściganie. „Auto-Importer Wrak Race” już w niedzielę

W najbliższą niedzielę 23 października w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się kolejna, dziesiąta już edycja imprezy „Auto-Importer Wrak Race”, łączącej znakomitą zabawę ze zdobywaniem umiejętności sprawnego zachowania się w ruchu drogowym. Nietypowe wydarzenie motoryzacyjne wpisało się na przestrzeni ostatnich lat w kalendarz imprez, które miłośników rajdów samochodowych przyciągają.

Jubileuszowe ściganie. „Auto-Importer Wrak Race” już w niedzielę

Materiał wideo:

Każdorazowo na teren firmy Auto-Importer w Jastrzębiu-Zdroju przy ulicy Pszczyńskiej 412 przybywa około 100 uczestników „Auto-Importer Wrak Race”. Chwalą sobie doskonałą atmosferę spotkań i możliwość doznania emocji wynikających z rywalizacji w rajdowym gronie. – Fajna zabawa to jeden z ważnych elementów naszych wyścigów. Organizując takie przedsięwzięcie myślimy natomiast przede wszystkim o kwestiach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Idea imprezy była taka, aby osoby biorące w niej udział mogły podszkolić jazdę samochodem w sytuacjach nietypowych. Takie umiejętności mogą przecież przydać się na co dzień – opowiada Ireneusz Furczyk, pomysłodawca „Auto-Importer Wrak Race”.

Sam wyścig główny imprezy trwa 15 minut. W tym czasie uczestnicy wykonują pojazdami własnymi, bądź udostępnionymi przez organizatora, 800-metrowe okrążenia na specjalnie przygotowanej trasie. Wygrywa ten kierowca, który w kwadrans pokona najdłuższy dystans, istotne znaczenie ma przy tym odpowiednie zachowanie, nie narażające bezpieczeństwa innych rajdowców.

W niedzielę 23 października „Auto-Importer Wrak Race” w jubileuszowej edycji rozpocznie się o godzinie 10:00. Od wczesnych godzin porannych przeprowadzane będą jazdy treningowe, które chętnym do udziału pozwolą zapoznać się ze specyfiką trasy. Ilość miejsc jest ograniczona, zapisu dokonać można pod numerem telefonu: 604-706- 635.

Niezdecydowanym w kwestii startu bądź kibicom żądnym rajdowych wrażeń prezentujemy filmowy materiał z jednej z poprzednich odsłon „Auto-Importer Wrak Race”.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].