Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wyścigowy kwadrans. Hondy zgarnęły wszystko

Przeszło 30 załóg rajdowych ze Śląska i Małopolski wykorzystało możliwość startu w jubileuszowej edycji „Auto-Importer Wrak Race” w Jastrzębiu.

Wyścigowy kwadrans. Hondy zgarnęły wszystko

Przygotowaną dla uczestników trasę z najlepszym skutkiem pokonały minionej niedzieli osoby kierujące samochodami marki Honda. Wyjątkowe wydarzenie motoryzacyjne, które na przestrzeni ostatnich lat wpisało się w kalendarz imprez dedykowanych miłośnikom rajdów samochodowych, także w 10. edycji nie zawiodło. I dotyczy to zarówno samych zawodników walczących do samego końca o jak najlepsze lokaty, jak i licznie dopingujących kibiców. Przy słonecznej pogodzie w niedzielę 23 października, na starcie specjalnie przygotowanej trasy na terenie firmy Auto-Importer w Jastrzębiu przy ulicy Pszczyńskiej 412, stanęło nieco ponad 30 załóg. Wyścig główny „Auto-Importer Wrak Race” tradycyjnie trwał 15 minut, w trakcie których rajdowcy usiłowali pokonać jak największą liczbę okrążeń o długości 800 metrów.

Wśród kobiet najlepiej poradziła sobie Aleksandra Sobik z Rybnika, prowadząca Hondę Civic. Tuż za nią sklasyfikowana została bielszczanka Klaudia Włoch w Renault Clio, na podium załapała się jeszcze Ilona Gruner z Jastrzębia-Zdroju w Fiacie Siena. W męskim gronie triumfował w wyścigu Paweł Jaksik z Kotulina, przed Hubertem Marekwicą z Iłownicy i Grzegorzem Marcem z Chorzowa. Wszyscy wymienieni zasiadali za kierownicą samochodu Honda Civic. Przyznano ponadto tytuł „Super-Wraka” imprezy dla Maxa Boruty z Cieszyna, który swoim Mitsubishi Colt jechał z otwartą maską. Organizatorzy zapewnili dodatkową atrakcję dzieciom, którzy z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa mieli okazję przemierzyć tor samochodem wyścigowym.

Impreza motoryzacyjna w Jastrzębiu trwała do godzin wieczornych, wtedy to wręczono nagrody i oficjalnie podsumowano jubileuszową odsłonę „Auto-Importer Wrak Race”. – Za nami cały dzień świetnej zabawy, pełen wielu rajdowych emocji i łączenia tego, co przyjemne z pożytecznym. Fajnie, że po raz kolejny wydarzenie odbyło się w wyśmienitej atmosferze, a zadowoleni wyjechali nie tylko zwycięzcy. Podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczyniają się do organizacji tej wyjątkowej imprezy – mówi Ireneusz Furczyk, pomysłodawca przedsięwzięcia.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].