Czernica lepsza od Rydułtów w meczu derbowym

Sporo emocji dostarczył derbowy mecz pomiędzy Zameczkiem Czernica, a Naprzodem Rydułtowy. Gospodarze po koncertowo rozegranej pierwszej połowie prowadzili 3:0. Po przerwie Naprzód strzelił dwie bramki, ale na więcej nie było go stać i ze zwycięstwa cieszyła się Czernica.

Pierwsi okazję na gola mieli goście, ale strzał głową Sebastiana Pielczyka obronił Radosław Kalisz. Od tej chwili inicjatywę przejęli miejscowi, a efekt przyszedł w 23. minucie, kiedy to Krzysztof Łaciok dobił sparowany przez bramkarza Naprzodu strzał Łukasza Reinharda. W 31. minucie Czernica podwyższyła prowadzenie. Po krosowym podaniu Bartosza Kuciela do Norberta Franke piłkę bezskutecznie próbował przechwycić wychodzący z bramki Kamil Jurecki i napastnik gospodarzy z ostrego kąta posłał ją do pustej bramki. W 35. minucie było już 3:0. Z rzutu wolnego z prawej strony piłkę wrzucał Radosław Żbikowski, ta trafiła na głowę Patryka Dudzińskiego, który umieścił ją w siatce. Czernica nie zamierzała na tym poprzestać, ale Dudziński i Kuciel trafiali w poprzeczkę.

Od początku drugiej połowy mocniej zaatakował Naprzód i już po dwóch minutach gry zdobył gola. Po wrzutce z rzutu wolnego głową w siatce piłkę umieścił Krzysztof Śleziak. Po jego dwóch kolejnych nieudanych próbach tempo meczu jednak mocno spadło, a kibiców rozruszał dopiero strzał Dudzińskiego z rzutu wolnego i obrona Jureckiego. Od tej pory na boisku głównie królowały faule, złośliwości i wzajemne pretensje. W 90. minucie Śleziak zdobył kontaktowego gola, kiedy to po prostopadłym podaniu uprzedził bramkarza miejscowych i wpakował piłkę do siatki. Na więcej gości jednak już nie było stać i w efekcie z derbowego zwycięstwa 3:2 mogła się cieszyć Czernica, która po dwóch porażkach w poprzednim sezonie z rywalem zza miedzy, przełamała złą passę.

LKS Zameczek Czernica - KS Naprzód Rydułtowy 3:2 (3:0)

Bramki: 1:0 - Krzysztof Łaciok (23.), 2:0 - Norbert Franke (31. asysta Bartosz Kuciel), 3:0 - Patryk Dudziński (35. asysta Robert Żbikowski) – 3:1 - Krzysztof Śleziak (47., 90.)

Czernica: Radosław Kalisz - Krzysztof Łaciok (25. Tomasz Przeliorz), Mateusz Tuleja, Patryk Krzysztoń, Radosław Żbikowski – Radosław Olszyna, Artur Łaciok - Bartosz Kuciel, Patryk Dudziński, Łukasz Reinhard - Norbert Franke (85. Przemysław Warło).

Rydułtowy: Kamil Jurecki - Patryk Bielica (90. Rafał Kotala), Dawid Klima, Patryk Margeciok, Adam Wita (75. Marcin Tlon), Grzegorz Brzoska, Kamil Elias, Łukasz Hanschuh, Mateusz Mazur (46. Mateusz Wolski), Sebastian Pielczyk, Krzysztof Śleziak.