Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Przyszłość wygrała po golach Kucharskiego [FOTO]

Przyszłość Rogów pokonała 3:1 Polonię Łaziska. Wynik nie odzwierciedla jednak tego co działo się na boisku. Przyjezdni byli co najmniej równorzędnym rywalem dla Przyszłości. Ale to miejscowi mieli w składzie Kamila Kucharskiego, który zdobył dla nich wszystkie trzy gole. 

Przyszłość wygrała po golach Kucharskiego [FOTO]
Kamil Kucharski (z prawej) okazał się katem Polonii Łaziska

Napastnik Przyszłości rozpoczął swój strzelcki festiwal w 8. minucie, kiedy sfinalizował podanie Kamila Benauera. Miejscowi z prowadzenia nie cieszyli się jednak długo, bo już w 14. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił kapitan Polonii Seweryn Grodzki.

Po golu wyrównującym gra wyraźnie "siadła" i kibice przez długie minuty byli świadkami niewielu ciekawych zagrań. Co ciekawe ciut lepsze wrażenie sprawiali, niżej notowani piłkarze z Łazisk. Niemal każdy wykonywany przez nich stały fragment gry siał spore zamiesznie w szeregach defensywy Przyszłości. Tak czy inaczej pierwsza połowa nie należała do porywających.

Za to między 49. a 64. minutą kibice obejrzeli wreszcie kawał solidnego jak na 6. ligę futbolu. Dwukrotnie prowadzenie powinni objąć przyjezdni. Najpierw w 49. minucie po składnej akcji z prawej flanki Artur Grabiec z 5. metrów posłał piłkę obok słupka, a miał przed sobą tylko Beniamina Jastrzębowskiego, bramkarza Przyszłości. 3 minuty później z gola mógł się cieszyć Kamil Nowakowski, ale w dogodnej sytuacji posłał piłkę wprost w ręce Jastrzębowskiego. Te akcje podrażniły miejscowych, którzy w 55. minucie powinni zdobyć drugiego gola. Po akcji Benauera w idealnej sytuacji znalazł się Mateusz Sosna, ale mając przed sobą tylko bramkarza Polonii, posłał piłkę wysoko nad bramką. Gra nabierała rumieńców, a kolejne okazje mieli: pod bramką Przyszłości Grabiec, a w polu karnym Polonii Benauer. Obaj jednak minimalnie pudłowali.

Wreszcie w 64. minucie po centrze z prawej strony do piłki doszedł Kucharski, który głową nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Adama Hojki. W kolejnych minutach gra nieco się uspokoiła. Goście do końca próbowali, już bez tak dobrych okazji jak wcześniej, doprowadzić do wyrównania. 

A w 86. minucie po raz kolejny dał znać o sobie Kucharski, który sprytnym strzałem ustalił wynik tego zaciętego spotkania. Spotkania, którego goście przy odrobinie szczęścia wcale nie musieli przegrać. 

Przyszłość: Jastrzębowski, Benauer, Buko (60. Białas), Janeta (88. Prusowski), Kucharski, Pietrasz, Pucka, Sosna (73. Kubica), Szkatuła, Szymiczek, Wojtala. Trener Tomasz Sosna. 

Polonia: A. Hojka, Grabiec, Grodzki, Kowol, Kuźdub, Nowakowski, Pietrzak, Piprek (75. Karol Szkatuła), Poterała, Kamil Szkatuła, Ł. Szkatuła. Trener Janusz Należyty. 

Przyszłość Rogów - Polonia Łaziska 3:1 (1:1)

Bramki: Kucharski (8.), (64.), (86.) - Grodzki (14.)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].