Niedziela, 25 sierpnia 2019

imieniny: Ludwika, Luizy, Patrycji

RSS

Zmiana trenera Olimpii nie pomogła

23.11.2016 09:34 | 0 komentarzy | art

Olimpia Wodzisław w miniony weekend przegrała kolejne spotkanie. Tym razem na wyjeździe uległa Chrobremu Basket Głuchołazy 74:51. Drużynę poprowadził nowy trener – Adam Kubaszczyk, który w ostatnim czasie był asystentem trenera reprezentacji Polski kadetek.

Zmiana trenera Olimpii nie pomogła
Adam Kubaszczyk, nowy trener Olimpii. Fot. olimpiawodzislawslaski.blogspot.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowy szkoleniowiec nie zdołał w krótkim czasie zmienić oblicza wodzisławskiej ekipy. Ta już w pierwszej kwarcie wpadła w tarapaty. Choć zaczęła od 3-punktowej akcji Joanny Soboty, to z kolejnymi minutami było już coraz gorzej. Wodzisławianki przez ponad 5 minut nie potrafiły zdobyć punktu, a miejscowe odjeżdżały, w efekcie czego wygrały pierwszą kwartę 24:16.

W drugiej kwarcie Olimpia dzięki lepszej grze, zwłaszcza w końcówce tej odsłony zniwelowała część strat i na przerwę schodziła, przegrywając 34:30. Początek trzeciej kwarty wodzisławianki ponownie przespały, przebudziły się dopiero po upływie 4 minut, ale i tak tę kwartę na swoją korzyść zapisały rywalki, w efekcie czego do ostatniej kwarty wodzisławianki przystępowały z 5-punktową stratą.

Niestety nie po raz pierwszy w tym sezonie wodzisławianki w ostatniej części gry nie są w stanie nawiązać walki z przeciwniczkami. Na 8 minut i 7 sekund przed końcem wodzisławianki przegrywały tylko 4 punktami i wciąż miały szansę na odmianę losów meczu. Tyle że w kolejnych minutach na parkiecie istniała już tylko drużyna gospodyń, która w kolejnych 6 minut zdobyła 16 oczek, w tym 9 po trafieniach zza linii 3 punktów i było po meczu. Chrobry wygrał ostatnią partię 18 punktami i pewnie zwyciężył w całym meczu.

Chrobry Basket Głuchołazy – Olimpia Wodzisław 74:51 (24:18, 10:14, 14:13, 26:8)

Punkty dla Olimpii: Sobota 18, Majka 16, Jasiulewicz 7, Oskwarek 4, Lewoń-Szczansy 4, Gorel 2. Trener: Adam Kubaszczyk.