Piątek, 23 sierpnia 2019

imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży

RSS

Żeglarska Śląska Barbórka już w sobotę. Wszystko gotowe

02.12.2016 11:45 | 0 komentarzy | pm

Śląsk pokryty śniegiem, ale w Rybniku wszystko gotowe na Śląskie Regaty Barbórkowe. 

Żeglarska Śląska Barbórka już w sobotę. Wszystko gotowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W regatach wystartuje maksymalna liczba załóg czyli 8. Zgłoszeń było więcej, ale organizatorzy z uwagi na ilość dostępnych jachtów musieli ograniczyć ilość przyjętych załóg.

– Korzystamy z faktu że Zalew nie zamarza i mimo śniegu i mrozu organizujemy Regaty Barbórkowe. Mimo pierwszej takiej imprezy w Rybniku, jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni zainteresowaniem i liczbą zgłoszeń. Niestety, aby rozegrać regaty możemy przyjąć tylko 8 załóg. Ale już mamy plan i rozwiązanie na kolejne edycje tak aby startować mogło dużo więcej załóg – wyjaśnia Maciek Cylupa, organizator regat.

Formuła jest prosta i analogiczna do Ekstraklasy Żeglarskiej czy Lig Regatowych: organizator dostarcza sprzęt, a zawodnicy na nim startują, więc nie trzeba mieć swojego jachtu, aby wziąć udział w regatach. Używane będą 4 jednakowe regatowe Skippi650, a organizowane regaty to krótkie dynamiczne wyścigi sędziowane na wodzie (wzorem regat meczowych), przesiadki załóg między jachtami, dużo rywalizacji i dobrej zabawy oraz ciepła strawa na brzegu.

Imprezy, odbędzie się w sobotę, 3 grudnia. – Prognoza to temperatura ok. 1 st., słońce oraz wiatr o sile ok. 10-15 węzłów, więc zapowiada się doskonale – prognozuje Wojciech Sałata, współorganizator regat. Bazą regat będzie hotel i restauracja Stodoły w Rybniku.

Lista startowa:
1. Radek Jamróz
2. Michał Pałasz
3. Szymon Szymik
4. Filip Bogacki
5. Darek Bałazy
6. Kuba Midor
7. Szymon Jabłkowski
8. Leszek Miśkiewicz