Wtorek, 11 sierpnia 2020

imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji

RSS

Piłkarze Odry Centrum uczyli się historii Ruchu Chorzów. Kibice Odry Wodzisław w szoku

02.12.2016 13:34 | 14 komentarzy | art

Kibice apelują o "Jedną Odrę". Pomysł popiera prezydent Wodzisławia Mieczysław Kieca, który proponuje 8 grudnia spotkanie zwaśnionych drużyn i sympatyków piłki nożnej. Tymczasem jedna ze stron konfliktu świadomie lub nie,"podgrzała" atmosferę. 

Piłkarze Odry Centrum uczyli się historii Ruchu Chorzów. Kibice Odry Wodzisław w szoku
Młodzi piłkarze otrzymali autografy od "gwiazd" Ruchu Chorzów Fot. facebook.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na profilu społecznościowym Odry Centrum znalazła się informacja, że 24 listopada zawodnicy MKP z rocznika 2007 odwiedzili stadion Ruchu Chorzów w ramach projektu „Niebieska lekcja historii”. "Wizyta naszych młodych piłkarzy na stadionie tradycyjnie rozpoczęła się od zwiedzania całego obiektu, podczas którego pracownik Klubu, opowiadał o ciekawej historii 14-krotnego Mistrza Polski. Obejrzeliśmy banery - prezentujące najlepszych strzelców zespołu, czy zawodników którzy zdobyli mistrzostwo Polski - zdobiące stadion. Następnie weszliśmy na trybunę górną, gdzie wysłuchaliśmy ciekawych historii. Zostaliśmy zaproszeni do kawiarenki klubowej, gdzie z bliska mogliśmy przyjrzeć się najcenniejszym zachowanym trofeom Ruchu. Po zakończonej lekcji historii udaliśmy się na boczne boisko, gdzie oglądaliśmy fragment treningu pierwszego zespołu „Niebieskich”. Po zakończonych zajęciach piłkarze rozdali naszym młodym zawodnikom autografy i wykonali sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Wspólnie z zawodnikami w wycieczce na „Niebieską lekcję historii” udział wzięli uczniowie ZPSWR w Wodzisławiu Śl. Organizatorem wyjazdu był trener zespołu Grzegorz Żymełka." - czytamy na profilu. 

Jak można było się spodziewać akcja nie pozostała bez odpowiedzi ze strony kibiców Odry Wodzisław, którzy wyrazili swój zdecydowany sprzeciw wobec takich akcji. Na swoim profilu Stowarzyszenie Symaptyków Odry Wodzisław napisało: "Tego typu akcje mogą zaprzepaścić kilkanaście lat żmudnej pracy ludzi zaangażowanych w promowanie Odry Wodzisław wśród najmłodszych wodzisławian. Zarówno sztab marketingu MKS Odry Wodzisław jak i kibice zrzeszeni w SSOW prowadzili na przestrzeni lat wiele akcji promujących klub z Wodzisławia. Wizyty piłkarzy Odry w szkołach, utworzenie sektora rodzinnego na stadionie i darmowe wejściówki dla dzieci, wydawanie gadżetów skierowanych do najmłodszych jak i turniej dla młodych kibiców Odry Wodzisław to tylko niektóre z akcji promujących markę "Odra". Mamy nadzieję, że klub "Odra Centrum" nie będzie powielał wspomnianej akcji, której skutki długookresowe mogą być bardzo bolesne dla środowiska piłkarskiego i kibicowskiego w Wodzisławiu. Jednocześnie wyrażamy zainteresowanie przeprowadzeniem wspólnej akcji promującej klub i wiedzę o Odrze wśród dzieci z powiatu wodzisławskiego. Aby odzew na tego typu akcje był pozytywny, należy najpierw zbudować "jedną Odrę", do czego także i przy tej okazji wzywamy całe środowisko piłkarskie w Wodzisławiu."