Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pomóż naszym siatkarzom spełnić marzenia o mistrzostwach świata w Polinezji Francuskiej [ZDJĘCIA]

Beniamin Granieczny z Czernicy, Kuba Bugajski z Radlina i Wojtek Szwed z Raciborza proszą o wsparcie. Dwójka z nich zdobyła w minionym roku mistrzostwo Polski gimnazjady w siatkówce plażowej. Teraz przed nimi szansa startu w mistrzostwach świata w oddalonym o 16 tysięcy kilometrów Papeete w Polinezji Francuskiej! W Zameczku w Czernicy odbyło się spotkanie z przedstawicielami mediów, samorządu i firm, które chcą się włączyć w organizację wylotu. Potrzeba około 40 tysięcy złotych.

Pomóż naszym siatkarzom spełnić marzenia o mistrzostwach świata w Polinezji Francuskiej [ZDJĘCIA]

Za organizację spotkania w Czernicy odpowiadał Marian Granieczny, wiceprezes SK Górnik Radlin i ojciec jednego z siatkarzy. - Traktujemy to jako przygodę. Szczebel organizacyjny jest wspaniałą przygodą, okazją do poznawania wielu ludzi i bez względu na końcowy wynik, korzystamy z tego. Chłopcy poznają co to jest życie, dowiadują się, że poza piłką, boiskiem i piaskiem jest cała otoczka organizacyjna i to nie jest takie proste wylecieć na mistrzostwa świata - powiedział Marian Granieczny. Chłopcy pod koniec lata 2016 roku zdobyli tytuł mistrza Polski. Dopiero później dowiedzieli się, że mistrzostwa świata odbędą się w Polinezji Francuskiej. Dziewczyny z Katowic zdobyły tytuł jako uczennice drugiej klasy gimnazjum, natomiast chłopcy trzeciej, więc po zdobyciu mistrzostwa Polski zmienili szkołę i dostali się przez testy do ZAKSY. - Wyjazd na mistrzostwa świata to jest realizacja sportowych marzeń, ale obecnie chłopcy trenują w hali pod okiem trenera Dominika Żmudy w Kędzierzynie. Mistrzostwa świata szkół odbywają się w różnych kategoriach wiekowych. Chłopcy startują w kategorii Select Team, ponieważ byli oni na etapie zmiany szkoły - tłumaczy Granieczny.

Mistrzostwo wywalczyli Kuba i Beniamin. Wojciech Szwed także brał udział w mistrzostwach Polski i zajął piąte miejsce, więc konieczność dobrania trzeciego zawodnika była podyktowana wynikiem sportowym. - W siatkówce plażowej startuje się parami, natomiast w przepisach ISF jest zapis, że drużyna musi się składać z trzech zawodników. To jest zabezpieczenie w razie kontuzji jednego z zawodników. Taki wylot na Polinezję Francuską to jest 16 tysięcy kilometrów i ponad pół roku przygotowań. Jakby coś nie poszło po naszej myśli, to przez kontuzję całe przygotowania poszłyby na marne. Jednak trzeci siatkarz nie jest zawodnikiem rezerwowym, bo regulamin zakłada, że każdy mecz jest rozgrywany w innej konfiguracji zawodników. Trzecia osoba zespołu absolutnie nie jedzie na mistrzostwa tylko po to, aby przyglądać się meczom i czekaniu na kontuzję kolegi. Ważna w tym jest taktyka trenera Marka Przybysza, jak dostosować grę chłopaków, żeby para zawsze była najlepiej dopasowana - powiedział ojciec Beniamina.

Jest deklaracja ze strony miasta Katowice o pokryciu kosztów przelotu drużyny dziewczyn. - To był milowy krok w kierunku urealnienia wylotu. Z szacowanych 85-90 tysięcy złotych w tej chwili potrzebujemy około 40 tysięcy złotych. Kwota jest potrzebna głównie na zakup biletów lotniczych drużyny chłopców. Trudno sprecyzować jaka ona jest, bo codziennie mamy inny koszt biletów lotniczych. Jest presja czasu pod kątem rezerwacji biletów, bo one z każdym dniem drożeją. Problemem też jest wiza tranzytowa, bo międzylądowanie jest w USA. Gdy już będziemy mieli pieniądze na bilety, to zajmiemy się także formalnościami wizowymi - tłumaczy Granieczny.

W pomoc chłopcom włączył się także siatkarz plażowy - Mariusz Prudel, który był obecny na spotkaniu w Czernicy. Zadeklarował, że znajdzie chwilę wolnego, aby z młodymi zawodnikami potrenować.

Jesteśmy oficjalnie zgłoszeni do mistrzostw i wiemy, że w grupie mamy Brazylię, USA, Serbię, Chiny, Chile, Izrael, Vanuatu i gospodarzy z Polinezji Francuskiej. Do połowy kwietnia musielibyśmy mieć potwierdzone rezerwacje. Nie zakładamy takiego scenariusza że dziewczyny polecą, a chłopcy nie. Robimy wszystko, aby dziewczyny czuły się komfortowo w sprawie wyjazdu i nie musiały patrzeć na nas jak na ogon.

Organizatorzy zachęcają do odwiedzin strony internetowej www.zagrajmywpapeete.xyz. Tam są numery kont bankowych za pomocą których można wesprzeć akcję wylotu na mistrzostwa świata w Polinezji Francuskiej.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].