Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rybnicki „Tygiel” ma mistrzów w narciarstwie [ZDJĘCIA]

Rybniczanie rywalizowali na stoku w Istebnej. 

Rybnicki „Tygiel” ma mistrzów w narciarstwie [ZDJĘCIA]
Fot. mat. prasowe

W środę, 22 lutego uczniowie ZST w Rybniku, którzy są fanami narciarstwa alpejskiego, pojechali na zawody „O Puchar Dyrektora TYGLA”.
Marcin Gąsiorowski po kilkuletniej przerwie reaktywował mistrzostwa szkoły w narciarstwie alpejskim. Rywalizację przeprowadzono na stoku „Złoty Groń” w Istebnej. W zawodach wzięło udział pięćdziesięciu trzech uczniów w tym trzy uczennice. Przeprowadzono dwa przejazdy slalomu giganta, ustawionego przez trenerów miejscowej sekcji narciarskiej. O miejscu na podium decydował lepszy czas przejazdu. Pomimo deszczu rywalizacja przebiegała bardzo sprawnie, a elektroniczny pomiar czasu był gwarantem uzyskania precyzyjnych i wiarygodnych wyników. Warto dodać iż Kamil Tlołka czyli zwycięzca zawodów, wyprzedził drugiego na mecie Wojciecha Honisza o 0,02 sekundy. – Mamy nadzieję, iż reaktywowana tradycja organizacji Mistrzostw „Tygla” w narciarstwie alpejskim będzie kontynuowana w kolejnych latach – mówili zgodnie uczestnicy imprezy. Opiekunami uczniów byli: Marcin Gąsiorowski, Barbara Mrowiec, Grzegorz Szulik oraz Kamil Bartkowiak.

Wyniki:

Slalom gigant dziewcząt:
I miejsce: Karolina Kuczera 1 To
II miejsce: Julia Magiera 1 To
III miejsce: Barbara Klingberg 4 Tl

Slalom gigant chłopców:
I miejsce: Kamil Tlołka 3 Tk
II miejsce: Wojciech Honisz 4 Tc
III miejsce: Mateusz Gruchel 3 Tk

Snowboard – slalom gigant:
I miejsce: Dominik Cinal 1 Tm
II miejsce: Michał Śmieja 4 To
III miejsce: Maciej Piszczatowski 1 Tm

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].