Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Kibice będą bojkotować mecze piłkarzy KS ROW 1964 Rybnik?

07.03.2017 15:47 | 13 komentarzy | pm

Henryk Frystacki, prezes klubu KS ROW 1964 Rybnik twierdzi, że o bojkocie nic nie wie. 

Kibice będą bojkotować mecze piłkarzy KS ROW 1964 Rybnik?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zarząd klubu KS ROW 1964 Rybnik podjął decyzję, że większość meczów, które rozgrywać będą rybniccy piłkarze na stadionie przy ul. Gliwickiej, będzie w piątki. Z tym nie zgadzają się kibice, którzy z sektora IV prowadzą na meczach doping.
Na swojej stronie opublikowali oświadczenie: ”Mając na uwadze ostatnie posunięcia władz Klubu, w szczególności te artykułowane i forsowane przez Prezesa Frystackiego, oświadczamy co następuje: -Kibice skupieni wokół sektora IV nie zgadzają się z bieżącą polityką władz Klubu i ciągłym deprecjonowaniem roli ROWu Rybnik jako głównego ośrodka piłkarskiego naszego miasta i regionu. Nie dociera i nie dotrze do nas pokrętna argumentacja Prezesa o słuszności ustępowania terminów rozgrywania meczów ROWu na rzecz amatorskich drużyn dzielnicowych z klas okręgowych. Wręcz przeciwnie - uważamy, że trwanie w błędnym przekonaniu o rzekomej słuszności tych decyzji w długofalowej perspektywie jest działaniem na szkodę Klubu i jego wizerunku. Wyrazem braku aprobaty dla podjętych decyzji dotyczących piątkowych terminów spotkań, przy całkowitym lekceważeniu opinii najwierniejszych kibiców, będzie ich bojkot począwszy od pojedynku z Olimpią Zambrów w dniu 10 marca 2017 r. W związku z powyższym każdy kolejny, piątkowy mecz przy Gliwickiej 72 odbędzie się bez udziału zorganizowanej grupy kibiców ROWu Rybnik. Kwestię obecności na meczach pozostawiamy do rozstrzygnięcia każdemu z osobna. Jednocześnie mamy nadzieję, iż tłumna obecność kibiców, działaczy i piłkarzy z okręgówek, którzy tak mocno sygnalizują potrzebę gry w piątek, przełoży się na odpowiedni poziom dopingu dla zawodników ROWu i pozwoli im skutecznie walczyć o utrzymanie II ligi”.
Henryk Frystacki, prezes klubu w rozmowie z nami powiedział, że nic nie wie na ten temat. – Kibice jakiś czas temu przysłali do klubu pismo, na które odpisałem. Wyjaśniłem im, dlaczego mecze będziemy rozgrywać w piątki i wydawało mi się, że temat jest zamknięty. O bojkocie nic nie wiem – twierdzi prezes KS ROW 1964 i dodaje, że jeżeli kibice chcą z nim rozmawiać, to powinni się z nim umówić. Henryk Frystacki zapowiedział także, że klub przygotuje w tym temacie specjalne oświadczenie.

Ludzie:

Henryk  Frystacki

Henryk Frystacki

Radny Miasta Rybnik.