Piątek, 5 marca 2021

imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii

RSS

Biegacze pomagali dziś Oliwii Nalepce

12.03.2017 17:29 | 0 komentarzy | art

W niedzielę 12 marca w wielu miejscach nie tylko powiatu wodzisławskiego odbywały się biegi dla Oliwii Nalepki pod wspólną nazwą Biegnę, żebyś mogła oodychać. Oliwia cierpi na mukowiscydozę i obecnie przebywa na kosztownym leczeniu w klinice w Wiedniu. To czy będzie się mogła dalej walczyć o żyie zależy od tego, czy opłacone zostaną faktury za leczenie w Wiedniu. 

Biegacze pomagali dziś Oliwii Nalepce
#InterAktywni na Orliku w Krostoszowicach też biegli dla Oliwki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O dramatycznej sytuacji Oliwii pisaliśmy tutaj: https://www.nowiny.pl/126313-szpital-bedzie-ratowal-oliwie-nalepke-jesli-zostana-zaplacone-faktury.html

Ekspresowo uruchomiona została akcja pomocy. M.in. powstał pomysł organizacji wirtualnego biegu 12 marca. Każdy z uczestników wydarzenia musiał przebiec (lub przemaszerować, przejachać na rowerze, na rolkach, na deskorolce itp.) dowolną ilość kilometrów w dowolnym tempie na dowolnej trasie. Za każdy przebyty kilometr uczestnik biegu miał wpłacić 1zł (lub dowolną wielokrotność) jako darowiznę na subkonto Oliwii w Polskim Towarzystwie Walki z Mukowiscydozą pod nr 49 1020 3466 0000 9302 0002 3473 z dopiskiem Oliwia Nalepka lub poprzez zbiókę na https://pomagam.pl/rvkuaomz

Dla Oliwki biegali dziś biegacze niemal w całej Polsce. Oczywiście najwięcej biegów odbyło się w powiecie wodzisławskim. Z Bluszczowa ruszyło 39 osób, które pokonały odległość 27,11km. Trasa biegła z Bluszczowa do Krzyżanowic, przez czeski Hat, Olzę z powrotem do miejsca startu. W biegu brał także udział tata Oliwii - Paweł Nalepka, a do akcji "drużyny Oliwki", która objęła swoim zasięgiem już całą Europę zawitała także medalistka olimpijska Oktawia Nowacka. Klub "Dystnas" Lubomia zorganiozwał biegło 68 biegaczy. Podzas biegu zebrano 2450 zł. Grupa #InterAktywni z Krostoszowic zebrała się na miejscowym Orliku. Mali, duzi, biegacz i kijkarze biegli dla Oliwki po leśnym kopleksie i wokół Orlika. Na Balatonie dla Oliwii zmagali się crossfitowcy z klubu Cross Sport. 

Ponadto w akcji wzięło udział wiele osób w całym kraju: w Częstochowie, Tychach, Piekarach, nad morzem, a nawet w Londynie. 

W galerii zdjęcia Janusza Ballarina i Ewy Gawędy z biegu w Bluszczowie.