Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
WOŚP w Raciborzu na godz. 19.29: 64 402,26 zł
O 18.40 było 44 384,60 zł; o 17.20: 25 847,51 zł; skarbonka z PCS: 1643,21 zł i 3,60 euro; skarbonka z MDK: 334,83 zł

Strzelec Gorzyczki wygrał w Krakowie, ale kończy działalność

Po zwycięstwie 5:4 nad krakowskim GAP UEK drużyna z Gorzyczek uplasowała się na piątym miejscu w ligowej tabeli. Wynik ten jest co najmniej o dwie lokaty niższy niż oczekiwano przed sezonem. Co zaskoczyło drużynę z Gorzyczek? Zapytaliśmy o to trenera, Szymona Wesołowskiego oraz kilku zawodników drużyny spod czeskiej granicy.

Strzelec Gorzyczki wygrał w Krakowie, ale kończy działalność

Szymon Wesołowski, trener Strzelca: - Do meczu w Krakowie przystąpiliśmy młodym składem. Młodym biorąc pod uwagę metrykę oraz obycie w futsalu. Cieszą nas te trzy punty, które sumarycznie dały piąte miejsce. Z przebiegu spotkania mogę napisać, że wynik powinien być wyższy na naszą korzyść, ale dosłownie dawaliśmy rywalom te bramki strzelać i mamy delikatne zwycięstwo. Duet Mucha-Zygmunt w kluczowych momentach zachował zimną krew i dzięki nim zakończenie na krakowskim rynku smakowało podwójnie. Dlaczego nie zajęliśmy miejsca w pierwszej trójce, tak jak zakładaliśmy? Nie spodziewałem się przed startem sezonu, że liga będzie tak wyrównana! Żadna z drużyn, no może poza Gorzowem Śląskim, nie odbiegała i mogła robić niespodzianki w spotkaniach. Cieszy fakt, że II liga stała się bardziej wyrównana i te spotkania były naprawdę emocjonujące. Porównując sezon ubiegły i ten, który właśnie skończyliśmy można zauważyć, że drużyny odrobiły zadanie domowe zarówno pod kątem sportowym jak i organizacyjnym. Spikerzy, dzieciaczki wyprowadzające zawodników na boisko, zdjęcia, czy materiały wideo to już nie był wyjątek. Piast Gorzów Śląski, który co prawda odstawał sportowo, ale miał zawsze pełną halę kibiców i innowacyjny pomysł na wybieranie MVP spotkania zarówno z drużyny gospodarzy jak i gości. Piąte miejsce uważam za sprawiedliwe. Obiektywnie rzecz biorąc mogliśmy zdobyć 12 punktów więcej co i tak nie dałoby lokaty w czołówce tabeli. Wiadomo, że nie mogę być z tego wyniku zadowolony, bo ambicja walczyła o miejsce w „trójce”. Na chwilę obecną „Strzelec” zaprzestał działalność seniorską, więc ten XV jubileuszowy sezon możemy uznać za udany. Dużym problemem w naszym klubie był fakt, że w każdym z 16 rozegranych spotkaniach kadra meczowa była inna. Cieszę się, że tylu chłopaków zaangażowało się w projekt pt. „Strzelec Gorzyczki” i został on doprowadzony do końca. Korzystając z okazji chcę bardzo podziękować Zarządowi Klubu za okazane zaufanie, meczowemu sztabowi organizacyjnemu, panu Markowi Oleksemu za kierownictwo drużyny, Darii Podkowie za tysiące zdjęć naszej drużyny, Kamilowi Paluchowi za dbanie o zdrowie naszych zawodników, zawodnikom za poświęcony czas i walkę w każdym spotkaniu oraz kibicom, którzy ponownie przekonali się do naszego klubu.

Mateusz Majchrzak, zawodnik Strzelca: - Miniony sezon oceniam dobrze. Szkoda, że uraz uniemożliwił mi wystąpienie w kilku ostatnich meczach, bo zaangażowałem się w projekt i te półtora sezonu spędzonego przy Wiejskiej będę na pewno mile wspominał. Uważam, że gdyby nie problemy kadrowe, które z meczu na mecz się pojawiały to miejsce w tabeli byłoby znacznie wyższe.

Dawid Burzawa, zawodnik Strzelca: - Na początku chciałem podziękować wszystkim działaczom, kibicom oraz osobom związanym ze Strzelcem za wsparcie przez cały sezon. Na pewno piąte miejsce w tabeli nie zadowoli żadnego sportowca, tym bardziej, że w większej części przegranych spotkań punkty traciliśmy na własne życzenie. W ostatecznym rozrachunku biorąc pod uwagę problemy kadrowe wydaje mi się, że piąta pozycja to przyzwoity wynik. Pokuszę się o stwierdzenie, że gdybyśmy grali stałym, tym najmocniejszym z możliwego zestawienia to spokojnie powalczylibyśmy o miejsce na podium.

Bartłomiej Jóźwik, zawodnik Strzelca: - Miniony sezon Gorzyczek oceniam poprawnie. Przez łączenie futsalu z boiskiem trawiastym w ostatnich meczach co prawda nie mogłem wystąpić, ale w spotkaniach, w których było mi dane wystąpić, to z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że graliśmy na 110%. Czasem przeszkadzała nasza hala, czasem sędziowie, czasem my popełnialiśmy kardynalne błędy pozbawiające nas punktów. Miejsce w tabeli jest dobre, ale nie satysfakcjonujące. Mogliśmy znacznie więcej wycisnąć. Wiem, że grając naszym optymalnym składem mogliśmy się pokusić o walkę o awans do zaplecza futsal ekstraklasy.

GAP UEK Kraków - LKS Strzelec Gorzyczki 4:5

Bramki dla Strzelca zdobywali: 2x Zygmunt, 2x Wróbel, 1x Białek.

Kadra LKS Strzelec Gorzyczki: Masiuk – Zygmunt, Mucha, Burzawa (K), Hatłas – Wróbel, Wochnik, Białek

Tabela rozgrywek w sezonie 2016/2017:

MIEJSCEDRUŻYNAMECZEPUNKTYBRAMKI
1.Futsal Klub Odra Opole163896-47
2.GSF Gliwickie Stowarzyszenie Futsalu1638105-68
3.WLKS Kmicic Częstochowa163588-49
4.Rekord II SSA163485-51
5.LKS Strzelec Gorzyczki161790-106
6.SRS Gwiazda II Ruda Śląska161774-77
7.KS Kamionka161772-79
8.AZS UEK Kraków161153-67
9.LMKS Piast Gorzów Śląski16049-168

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].