Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Unia zaprezentowała drużynę, która ma utrzymać III ligę w Turzy

We wtorek 14 marca w budynku, z którego korzysta Unia Turza Śl. odbyła się prezentacja drużyn, przed rundą rewanżową. Nastroje były bojowe, a Unia - piłkarze, działacze i trenerzy - zdaje się nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w III lidze. Co ważne, kibice wierzą, że ratunek przed spadkiem jest nadal możliwy. 

Unia zaprezentowała drużynę, która ma utrzymać III ligę w Turzy

Najpierw przed liczną widownią zaprezentowano drużyny dziecięce i młodzieżowe - żaków, orlików, trampkarzy i juniorów młodszych, oraz B-klasową drużynę rezerw. To potwierdzenie słów prezesa Unii Zenona Reka, który przypomniał, że szkolenie młodzieży to w Turzy jeden z priorytetów. 

Punktem kulminacyjnym była prezentacja piłkarzy III-ligowego zespołu, który zimą przeszedł dość gruntowne zmiany, zwłaszcza w defensywie, która została najbardziej - względem jesieni - wzmocniona nowymi zawodnikami. Obecnie kadra liczy 22 piłkarzy. - To kadra odpowiednia ilościowo i jakościowo. Ci piłkarze są w stanie rywalizować z każdym w III lidze. Prezes i zarząd klubu stanęli na wysokości zadania - powiedział Piotr Hauder, trener zespołu, który dziękował też poprzedniemu trenerowi Unii Janowi Adamczykowi, za wprowadzenie Unii do III ligi. 

W dobrym nastroju był kierownik drużyny Zbigniew Adamczyk. - Fajne jest w Unii to, że tu zawsze o coś walczymy. W ostatnich latach o awanse, tym razem o coś innego - powiedział Adamczyk, dodając, że celem drużyny jest zajęcie co najmniej 7. miejsca od końca. - Ale trener obiecuje nam górną połówkę tabeli - zakończył. 

Niespodzianką była obecność na prezentacji Łukasza Monety, młodego 22-letniego piłkarza Ruchu Chorzów i reprezentacji Polski do 23 lat. Wychowanek LKS Brzezie wspominał mecze swojej pierwszej drużyny w Turzy. - Zawsze tu mieliście takie boisko mocno z górki. Teraz zaś macie piękny obiekt - powiedział Moneta. Dodał, czasem śledzi poczynania Unii w portalu nowiny.pl.

Prezentację uświetnił występ zespołu tanecznego Astra z Niedobczyc. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].