Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Unia Turza zaczęła piłkarską wiosnę od remisu

W wyjazdowym meczu Unia Turza Śl. zremisowała bezbramkowo ze Ślęzą Wrocław. Spotkanie odbyło się dziś w Oławie, gdzie Ślęza rozgrywa swoje domowe mecze.

Unia Turza zaczęła piłkarską wiosnę od remisu
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Jesienne spotkanie tych drużyn zakończyło się wynikiem 3:0 dla Unii, choć rywale sprawili w Turzy dobre wrażenie. Zresztą w kolejnych meczach drużyna z Wrocławia radziła sobie znacznie lepiej niż unici, którzy rundę jesienną zakończyli na 16. miejscu z dorobkiem 12 punktów. Ślęza zdobyła ich dwa razy więcej, a rundę zakończyła na 10. miejscu. 

Zimą Unia była bardzo aktywna na rynku transferów. Jeszcze wczoraj jej piłkarzem został napastnik Patryk Dudziński, który trafił do Turzy na zasadzie transferu definitywnego z ROW-u Rybnik (ostanie pół roku spędził na wypożyczeniu Zameczku Czernica, drużynie okręgówki). W sumie do zespołu Unii dołączyło aż 9 nowych zawodników. W Oławie do podstawowej jedenastki trafiło tylko dwóch z nich: bramkarz Dawid Fugiel, stoper Krystian Dudała i doskonale już znany w Turzy Paweł Polak.

W 13. minucie bliski szczęścia był Dariusz Pawlusiński. Po jego strzale z dystansu futbolówka trafiła w słupek. Chwilę później swoją szansę miał Polak, ale ostatecznie ubiegł go bramkarz Ślęzy. Warto odnotować jeszcze kolejny strzał Pawlusińskiego, tym razem celny, ale obroniony przez bramkarza. Gospodarze najlepszą okazję w pierwszej połowie mieli w 29. minucie kiedy tuż nad poprzeczką główkował Maciej Firlej. Po przerwie gospodarze zagrali nieco agresywniej, co przełożyło się na bramkowe sytuacje Adriana Niewiadomskiego, Jakuba Jakóbczyka i zwłaszcza Filipa Olejniczaka, który w 77. minucie zmarnował najlepszą okazję dla Ślęzy. W 83. minucie z kolei prowadzenie Unii mógł dać Hanzel, który jednak posłał piłkę tuż obok bramki. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie, a tym samym Unia zdobyła cenny wyjazdowy punkt. 

Ślęza Wrocław - Unia Turza 0:0

Skład Unii: Fugiel, Glenc, Dudała, Kuczok, Szymiczek, Dariusz Pawlusiński, Staniczek (69. Gałecki), Sikorski, Polak (87. Zarychta), Sitnik (59. Kulczyk), Hanzel. Trener Piotr Hauder. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].