ROW 1964 Rybnik przegrał z Rakowem Częstochowa

Podopieczni Piotra Piekarczyka pierwszy raz tej wiosny, zeszli z boiska pokonani.

Znakomicie rozpoczęli piłkarskie zmagania na wiosnę piłkarze KS ROW 1964 Rybnik. W trzech pierwszych meczach podopieczni Piotr Piekarczyka wywalczyli 7 pkt i z pozycji spodkowej awansowali na 9. miejsce w ligowej tabeli. Rybniczanie mieli nadzieję, że tę dobrą passę uda im się podtrzymać w kolejnym meczu, który rozgrywali na swoim stadionie. Zadanie to nie było proste, ponieważ musieli zmierzyć się z wiceliderem z Częstochowy.

Obie ekipy wyszły na mecz w takich samych ustawieniach jak w kolejce poprzedzającej spotkanie w Rybniku. Przyjezdni spotkanie rozpoczęli z dużym animuszem, bardzo wysoko atakując miejscowych piłkarzy. Rybniczanie pierwszą dobrą okazję stworzyli sobie w 6. minucie, z dystansu na bramkę uderzył Jaroszewski, ale futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Odpowiedział, również strzałem zza pola karnego – Łabojko, ale dobrze w bramce spisał się Kajzer. W 11. minucie w pole karne wpadł Brychlik i został sfaulowany, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił Zganiacz. Kolejne minuty to prawdziwa bitwa na boisku. Częstochowianie po 20 minutach mieli już na koncie 2 żółte kartki, a powinni mieć dwie kolejne. W 26. minucie goście przeprowadzili ciekawą akcję, w efekcie - piłkę dośrodkową z lewej strony boiska głową uderzył Oziębała, a ta wpadła do siatki tuż obok słupka. W 36. minucie groźnie na bramkę Kajzera strzelał Figiel. Piłkarze Piekarczyka mieli w tym okresie gry problemy z opuszczeniem własnej połowy. Długie piłki zagrywane w kierunku Musiolika i Brychlika bez problemu przejmowali obrońcy Rakowa. Do końca pierwszej połowy, żadnej z ekip nie udało się już zagrozić bramce rywala i obie drużyny schodziły na przerwę przy stanie 1:1.

Po zmianie stron nadal więcej z gry mieli przyjezdni. Rybniczanie ewidentnie nastawili się na szukanie swoich szans w kontratakach. W 54. minucie na strzał zdecydował się Wróbel. Na szczęście dla miejscowych minimalnie chybił. Podobnie było kilka minut później po uderzeniu Mazana. W 61. minucie sędzia dopatrzył się faulu Bobera w polu karnym i drugi raz w tym spotkaniu wskazał na wapno. Jedenastkę wykorzystał Figiel i Raków objął prowadzenie 2:1. Trener miejscowych zareagował na taki obród sprawy, wprowadzając na boisko Siwka i Muszalika. Chwilę później musiał je opuścić Budzik, który zobaczył drugą żółtą kartkę i w efekcie czerwoną. W 80. minucie goście mogli podwyższyć wynik spotkania, ale minimalnie pomylił się Czerkas. Rybniczanie do końca spotkania starali się odrobić stratę jednej bramki, ale nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Lisa. Ostatecznie więc to goście cieszyli się ze zwycięstwa 2:1.

Piłkarze z Częstochowy okazali się zbyt silnym rywalem dla piłkarzy KS 1964 ROW i zasłużenie wygrali spotkanie przy ul. Gliwickiej. Za tydzień rybniczanie ligowych punktów będą szukać w Bytomiu, gdzie zagrają z tamtejszą Polonią.

KS ROW Rybnik – Raków Częstochowa 1:2 (1:1)