Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

GKS Jastrzębie lepszy od Unii Turza Śl.

Mecz z liderem III ligi miał być dla Unii Turza prawdziwym testem jakości, sprawdzianem przedsezonowych zapowiedzi, że po zimowych roszadach w kadrze, Unia jest w stanie walczyć i wygrywać z każdym w III lidze. GKS 1962 Jastrzębie brutalnie je zweryfikował. 

Goście nie bez powodu jechali do Turzy z pewnymi obawami. Boisko Unii jest stosunkowo wąskie i nie ma na nim zbyt wiele miejsca na kombinacyjną grę, którą lubią piłkarze lidera. Świadomość tego miał trener gości Jarosław Skrobacz, który w przedmeczowych wypowiedziach sugerował, że o losach spotkania może zadecydować przypadkowy gol. W dodatku ledwie zremisowany przed tygodniem mecz z Górnikiem Polkowice też musiał zasiać w szeregach lidera szczyptę niepewności. 

W Unii nastroje były zaś dość bojowe. Co prawda przed tygodniem drużyna Piotra Haudera "tylko" zremisowała, co w Turzy przyjęto z pewnym niedosytem, ale zarazem wskazywano na dobrą grę Unii zwłaszcza w defensywie. Nie ukrywano, że liczy się tu na rewanż, za jesienną, minimalną porażkę 0:1 w Jastrzębiu. 

Po pierwszej połowie wydawało się, że nadzieje Unii nie będą płonne. Od 21. minuty gospodarze prowadzili bowiem po główce Kamila Kuczoka, a gra przyjezdnych nie wyglądała porywająco. Ponownie jednak jak przed tygodniem w meczu z Polkowicami, również w Turzy GKS przebudził się po przerwie. I bez problemu odwrócił losy spotkania. Dwukrotnie po precyzyjnych uderzeniach do bramki Unii trafił Farid Ali, który w 57. minucie doprowadził do remisu, a raptem 7 minut później wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W doliczonym czasie gry gospodarzy dobił Wojciech Caniboł, ustalając wynik spotkania na 1:3.

Unia: Fugiel, Glenc, Dudała, Kuczok, Szymiczek (25. Mikołajec), Dariusz Pawlusiński, Staniczek (77. Dudziński), Sikorski, Polak (70. Zarychta), Dawid Pawlusiński (60. Sitnik), Hanzel. Trener Piotr Hauder.

GKS: Drazik, Zajączkowski (67. Pacholski), Kawula (84. Caniboł), Szymura, Kulawiak, Ali, Ruda, Tront, Szczęch, Jadach (72. Weis), Szczepan (90. Musioł). Trener Jarosław Skrobacz.

Unia Turza - GKS Jastrzębie 1:3 (1:0)

Bramki: Kuczok (21.) - Ali (57.), (64.), Caniboł (90.+3.)

Więcej o meczu we wtorkowym wydaniu "Nowin Wodzisławskich".

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~aaaaa (188.117. * .4) 28.03.2017 22:13

a gdzie jakis filmik ????

~aaaaa (188.117. * .4) 28.03.2017 22:13

a gdzie jakis filmik ????