Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Dąb Gaszowice z trzecią porażką na wiosnę. Jedność Przyszowice coraz bliżej [ZDJĘCIA]

09.04.2017 11:04 | 13 komentarzy | kozz

Kryzys w Gaszowicach, którego się mało kto spodziewał. Drużyna, która wygrała jesienią czternaście na piętnaście meczów i jeden remisując, notuje na wiosnę trzecią porażkę w czwartym meczu. W sobotę podopieczni trenera Marszolika przegrali bardzo ważny mecz z Jednością 32 Przyszowice.

Dąb Gaszowice z trzecią porażką na wiosnę. Jedność Przyszowice coraz bliżej [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zespół z Przyszowic k. Gliwic dzięki wygranej 3:2 na boisku w Piecach zbliżył się do Dębu na pięć punktów. Już nikt nie pamięta o tym, że ekipie Dębu Gaszowice po jesieni gratulowali awansu do IV ligi. Trener Marszolik przestrzegał w przerwie zimowej, że wiosną gra się zawsze trudniej. Jego słowa mają odzwierciedlenie w obecnej chwili, gdzie Dąb przegrał trzy z czterech meczów. Nie ma co jednak popadać w histerię, bowiem piłkarze gaszowickiego klubu przegrali trzy mecze z kolejno drugą, trzecią i czwartą drużyną ligi. Do końca sezonu pozostały konfrontacje z zespołami z miejsc 5-16, co wcale nie oznacza, że będą to łatwe mecze. W następnym meczu Gaszowice jadą do sąsiadów z Czernicy - piątej drużyny w tabeli, która w ten weekend przełamała się po kiepskiej serii trzech meczów bez zwycięstwa. Nim dojdzie do ligowej rywalizacji pomiędzy tymi drużynami w tygodniu obie ekipy zmierzą się w finale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Racibórz.

GKS Dąb Gaszowice - LKS Jedność 32 Przyszowice 2:3 (0:2)

Paweł Wieczorek 54., Krzysztof Sikora 79.-k. - Tomasz Wawrzyniak 25., 38., 66.

Sędziowali: Artur Należnik, Amadeusz Gędłek, Tomasz Jurek (KS Katowice)

Żółte kartki: Paweł Wieczorek, Mariusz Reguła (Dąb) - Tomasz Szindler, Tomasz Wawrzyniak (Jedność)

Gaszowice: Mirosław Kuczera - Mariusz Kraśniewski (87. Łukasz Michalski), Krzysztof Sikora, Jakub Słaby, Mariusz Reguła, Tomasz Reguła, Jakub Gnyp (58. Dominik Słaby), Paweł Wieczorek (65. Przemysław Stebel), Krzysztof Szewczyk (75. Sebastian Szymura), Beniamin Pyszny, Grzegorz Brózda. Trener: Zdzisław Marszolik.

Przyszowice: Tomasz Szindler - Rafał Hajok (90+2. Dariusz Widera), Maciej Kiełtyka (57. Dominik Klimek), Dawid Mucha (87. Michał Fiedel), Kamil Przybylski (75. Łukasz Handok), Piotr Szołtysek, Tomasz Wawrzyniak, Mariusz Zabawczuk, Robert Szaruga, Wojciech Walkowski, Marcin Pastor. Trener: Mateusz Labusek.