Dąb Gaszowice z trzecią porażką na wiosnę. Jedność Przyszowice coraz bliżej [ZDJĘCIA]

Kryzys w Gaszowicach, którego się mało kto spodziewał. Drużyna, która wygrała jesienią czternaście na piętnaście meczów i jeden remisując, notuje na wiosnę trzecią porażkę w czwartym meczu. W sobotę podopieczni trenera Marszolika przegrali bardzo ważny mecz z Jednością 32 Przyszowice.

Dąb Gaszowice z trzecią porażką na wiosnę. Jedność Przyszowice coraz bliżej [ZDJĘCIA]

Zespół z Przyszowic k. Gliwic dzięki wygranej 3:2 na boisku w Piecach zbliżył się do Dębu na pięć punktów. Już nikt nie pamięta o tym, że ekipie Dębu Gaszowice po jesieni gratulowali awansu do IV ligi. Trener Marszolik przestrzegał w przerwie zimowej, że wiosną gra się zawsze trudniej. Jego słowa mają odzwierciedlenie w obecnej chwili, gdzie Dąb przegrał trzy z czterech meczów. Nie ma co jednak popadać w histerię, bowiem piłkarze gaszowickiego klubu przegrali trzy mecze z kolejno drugą, trzecią i czwartą drużyną ligi. Do końca sezonu pozostały konfrontacje z zespołami z miejsc 5-16, co wcale nie oznacza, że będą to łatwe mecze. W następnym meczu Gaszowice jadą do sąsiadów z Czernicy - piątej drużyny w tabeli, która w ten weekend przełamała się po kiepskiej serii trzech meczów bez zwycięstwa. Nim dojdzie do ligowej rywalizacji pomiędzy tymi drużynami w tygodniu obie ekipy zmierzą się w finale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Racibórz.

GKS Dąb Gaszowice - LKS Jedność 32 Przyszowice 2:3 (0:2)

Paweł Wieczorek 54., Krzysztof Sikora 79.-k. - Tomasz Wawrzyniak 25., 38., 66.

Sędziowali: Artur Należnik, Amadeusz Gędłek, Tomasz Jurek (KS Katowice)

Żółte kartki: Paweł Wieczorek, Mariusz Reguła (Dąb) - Tomasz Szindler, Tomasz Wawrzyniak (Jedność)

Gaszowice: Mirosław Kuczera - Mariusz Kraśniewski (87. Łukasz Michalski), Krzysztof Sikora, Jakub Słaby, Mariusz Reguła, Tomasz Reguła, Jakub Gnyp (58. Dominik Słaby), Paweł Wieczorek (65. Przemysław Stebel), Krzysztof Szewczyk (75. Sebastian Szymura), Beniamin Pyszny, Grzegorz Brózda. Trener: Zdzisław Marszolik.

Przyszowice: Tomasz Szindler - Rafał Hajok (90+2. Dariusz Widera), Maciej Kiełtyka (57. Dominik Klimek), Dawid Mucha (87. Michał Fiedel), Kamil Przybylski (75. Łukasz Handok), Piotr Szołtysek, Tomasz Wawrzyniak, Mariusz Zabawczuk, Robert Szaruga, Wojciech Walkowski, Marcin Pastor. Trener: Mateusz Labusek.

13 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~@mazur (83.4. * .150) 13.04.2017 00:11

@gyniuś, czyli jeśli chodzi o temat szkolenia młodzieży (tak ogólnie) i dalsze transfery tych najzdolniejszych młodych zawodników do lepszych klubów, zgadzamy się ze sobą. tutaj widzę to tak samo jak ty. ale nie zgodzę się z samą końcówką twojej wypowiedzi - piszesz, że "przy dobrym szkoleniu młodych, zostanie jeszcze spora grupa zawodników która w tym klubie zostanie ,która na swoim szczeblu rozgrywek może sobie całkiem nieźle radzić". przekładając to na przykład Czernicy - nie wierzę, by Zameczek, opierając się na "sporej grupie swoich wychowanków" był w stanie się utrzymać w okręgówce. zdając się w większości na swoich wychowanków, byłaby to drużyna co najwyżej A-klasowa. i to w tej A-klasie bliżej dołu tabeli niż szpicy. nic ponadto.

gyniuś 11.04.2017 08:04

@mazur - aleś odkrył Amerykę taka jest kolej rzeczy i tak być powinno, że ci najzdolniejsi zasilą mocniejsze kluby pod względem szkoleniowym jak i finansowym . Tak jest na całym świecie i po to jest właśnie szkolenie aby takie perełki wyłapywać . Po tym poznać jakie jest szkolenie w danym klubie ilu jego wychowanku zasiliło te mocniejsze kluby, ilu jest powoływanych do reprezentacji, podokręgów ,okręgów reprezentacji Śląska czy reprezentacji kraju w swojej grupie wiekowej . To jest właśnie wymiernikiem dobrej pracy danego klubu z młodzieżą . Przy tym wszystkim zostanie jeszcze spora grupa zawodników która w tym klubie zostanie ,która na swoim szczeblu rozgrywek może sobie całkiem nieźle radzić i to są korzyści na dalszą metę ! I pod tym względem Czernica bije na łeb Gaszowice .

~@mazur (83.4. * .46) 10.04.2017 23:54

rozbawiacie mnie panowie kiedy próbujecie udowadniać sobie wzajemnie gdzie się lepiej pracuje z młodzieżą i który to niby klub lepiej na tym wyjdzie w przyszłości. nikt z was nie ma racji. dlaczego? a no dlatego, że np. zanim ci młodzieżowcy z Czernicy (o których pisze pawełek) zdążą się ze sobą zgrać, to połowy z nich już w tym klubie nie będzie, bo o najzdolniejszych z nich złożą oferty lepsze/bogatsze drużyny z naszego regionu - ROW, Odra, Jastrzębie, czy inna Turza. to samo jeśli chodzi o najzdolniejszych młodych z Gaszowic. naprawdę naiwnością jest sądzić, że każdy zdolny młody zostanie grać w swojej miejscowości mając propozycję przejścia do lepszego klubu.

~kibicw (94.254. * .85) 10.04.2017 07:51

Gyniuś nie obrażaj wszystkich kibiców z Gaszowic sa tacy o jakich pisales, ale stanowia mniejszość, a w Czernicy tez jest wielu pseudobkibiciow, wiec bez przesady. Co do pracy z młodzieżą Jacek Widenka nie ma sie czego wstydzić, ma świetnych juniorow mlodszych, z ktory beda dobre grajki w seniorach.

gyniuś 10.04.2017 07:42

@~Wybieg - yno że w Czernicy maja niezłą pracę z dziećmi i młodzieżą i maja normalnych kibiców ,czego ewidentnie brakuje w Gaszowicach .( gaszowicki kibol to nawalony fanatyk ). Więc koniec może być szybszy właśnie tam ,ale mnie to ani ziębi ,ani parzy . ( widziałem gaszowice w rydułtowach i z taka gra co teraz graja mogą w Czernicy potracić punkty ).

~kibicw (94.254. * .85) 10.04.2017 07:42

2 ciekawe derbowe mecze zapowiadaja sie w najblizszych dniach. Zobaczymy jakie sklady trenerzy wystawia w Finale Pucharu, ale faktycznie składy sie różnić w środę i sobotę. W Czernicy widac wszyscy sie już ciesza że Gaszowice tracą punkty. Warlo juz nawet na facebooku szaleje. Ale tak to juz niestety jest ze zazdrość zwycięża. Jestem przekonany ze Przyszowice zgarna w Czernicy łatwe punkty, byle by tylko uwalić sąsiadów zza miedzy.

~Wybieg (94.254. * .84) 10.04.2017 05:19

Ty Pawelek weekend sie juz skonczyl ...takie pastwiska jak w Czernicy powinny w C klasie grac na takim boisku tzn pastwisku az wstyd grac... pieniedzy starczylo na pol roku i koniec dno .

~pawełek (91.224. * .101) 09.04.2017 21:49

by z Czernicy nie odeszli tacy zawodnicy to dziś byłoby ciekawie ale graja zupełnie młodym zespołem 9 młodzieżowców kwestia czasu zgrania się a jesień przyniesie tego efekty i przypominam że w Czernicy gra 6 zawodników z czernicy to też atut tego klubu

~kibicc (91.224. * .101) 09.04.2017 21:38

Czernica za wygrany mecz w sobotę z Gaszowicami ma obiecaną wysoką premie choć odeszło tylu zawodników a co do pucharu zagrają rezerwom

~Jim (89.200. * .69) 09.04.2017 20:14

Gaszowice punkty straca ewentulanie jeszcze w Nedzy innych przeciwnikow w tej lidze nie maja najgorsze mecze za soba ewentulanie jeszcze ciezki mecz moze byc w Pyskowicach walczacych o zycie bo z Czernica poradza sobie bez najmniejszego problemu Nedza po Czernicy przejechala sie jak chciala Gaszowice tez to zrobia

gyniuś 09.04.2017 17:01

Już byli w ogródku już witali się z gąską . Po Czernicy przewaga zmaleje do 2-punktów .

~kibicQ5 (188.137. * .235) 09.04.2017 14:34

Proszę poprawić błąd. Za Jakuba Gnypa wszedł Dominik Słaby, reszta ok.

~kibicQ5 (188.137. * .235) 09.04.2017 14:33

Proszę poprawić błąd. Za Jakuba Gnypa wszedł Dominik Słaby, reszta ok.