środa, 21 sierpnia 2019

imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii

RSS

Rusza Śląska Biznes Liga Regatowa

20.04.2017 08:44 | 0 komentarzy | pm

23 kwietnia na Zalewie Rybnickim rozpocznie się kolejny sezon żeglarskich rozgrywek ligowych.

Rusza Śląska Biznes Liga Regatowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Śląska Biznes Liga Regatowa to kontynuacja projektu cyklicznych żeglarskich rozgrywek w formie ligi, mającego na celu aktywizację lokalnych firm i klubów żeglarskich oraz zachęcenie ich do wspólnej zabawy i rywalizacji. Podobne projekty odbywają się również w Szczecinie i Trójmieście.
W lidze udział biorą dowolnie zorganizowane zespoły żeglarskie, głownie firmowe i często bez większego doświadczenia żeglarskiego. Podstawowe szkolenie żeglarskie i jednakowe jachty w postaci floty jachtów Skippi650 dostarcza organizator, więc zawodnicy nie muszą posiadać swoich jachtów co zdecydowanie ułatwia udział w projekcie. Planowanych jest rozegranie 4 rund od kwietnia do czerwca. Organizator zapewnia miejsce dla 8 załóg.
– Zapraszamy wszystkich, nie tylko z doświadczeniem regatowym do udziału w naszej zabawie. Jest to doskonała forma integracji, nauki żeglarstwa z nutką sportu oraz świetny pomysł na nową pasję. Gwarantujemy świetną zabawę, dużo pływania, super emocje oraz doskonałą okazję do zdobycia nowych umiejętności. Praktycznie trzeba tylko zgromadzić minimum 3 osoby załogi na każde regaty, zgłosić się i przyjechać na przystań. Jachty i cała organizacja jest przez nas zapewniana. Ponadto w ramach Ligi organizujemy wykłady i treningi dla wszystkich, a dla mniej doświadczonych zapewniamy trenera, który szybko wprowadzi załogę w arkana żeglarstwa sportowego. Prościej aby wziąć udział w regatach i pobawić się na wodzie jeszcze nie było – opowiada Maciej Cylupa, organizator Śląskiej Biznes Ligi Regatowej. Zgłoszenia i więcej informacji można uzyskać u organizatora regat (kontakt do organizatorów: maciek@polishmatch.pl lub 783 00 83 83) lub na stronie www.polishmatch.pl/slaska-liga-regatowa.
Organizatorem regat jest firma MT Partners, która od 2007 roku zorganizowała takie imprezy jak cykl regat Pucharu Świata „Polish Match Tour”, Mistrzostwa Świata w Klasie Optimist, Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Europy w match racingu. Od 3 lat organizuje również Ligi Regatowe w Szczecinie i w Rybniku oraz ogólnopolską Polską Ekstraklasę Żeglarską z regatami w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie. Śląska Biznes Liga Regatowa organizowana jest przy współpracy z Klubem Żeglarskim im. Kpt. Pierożka w Rybniku. Bazą regat jest ośrodek klubu nad Zalewem Rybnickim. Patronami ligi są Miasto Rybnik i Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.