środa, 20 czerwca 2018

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

To był fantastyczny sezon Jastrzębskiego Węgla. Wywalczyli brąz PlusLigi

24.04.2017 08:07 | 0 komentarzy | pm

Siatkarze z Jastrzębia zakończyli zmagania PlusLigi na podium.

To był fantastyczny sezon Jastrzębskiego Węgla. Wywalczyli brąz PlusLigi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przed startem sezonu 2016/17 siatkarskiej PlusLigi wielu fachowców zastanawiało się, na co stać Jastrzębski Węgiel? O ile wszyscy wiedzieli, że Kampa, Muzaj gwarantują wysoki poziom, to gra pozostałych zawodników z kadry Marka Lebedewa pozostawała niewiadomą. Szybko okazało się jednak, że prawdziwym objawieniem ligi jest Kubańczyk Oliva, który w wielu spotkaniach ciągnął drużynę z Jastrzębia. Z bardzo dobrej strony pokazywał się Popiwcza, dodając do tego solidnych środkowych, pojawiła się szansa na walkę o medale. I jastrzębianie ją wykorzystali. Najpierw awansowali do czołowej czwórki, a po przegranym półfinale walczyli z Resovią Rzeszów o trzecie miejsce na ligowym podium. Pomarańczowi dwukrotnie pokonali swoich rywali i mogli cieszyć się z wywalczonych medali. To ogromny sukces całej ekipy z Jastrzębia, która wywalczyła jednocześnie awans do ligi mistrzów.

Już dziś, w poniedziałek, 24 kwietnia o godzinie 18:00 w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej (Al. Jana Pawła II 6) klub organizuje spotkanie z drużyną. – Będzie to okazja do tego, by po raz ostatni zobaczyć nasz zespół, który był rewelacją tegorocznych rozgrywek w PlusLidze i dostarczył nam wszystkim wspaniałych emocji. Jeśli więc macie ochotę zdobyć autografy naszych siatkarzy i trenerów, zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia i zwyczajnie pożegnać się po tym pełnym pozytywnych wrażeń sezonie, to serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny – informują pracownicy klubu.

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 2:3 (26:24, 25:17, 21:25, 26:28, 9:15)

Asseco
: Nowakowski, Jaeschke, Tichacek, Ivović, Rossard, Możdżonek, Karakuła (libero) oraz Lemański.

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kampa, Kosok, Boruch, Oliva, Schwarz, Popiwczak (libero) oraz Sobala, Strzeżek, Gil, De Rocco, Bachmatiuk, Ernastowicz, Gdowski (libero).