Niedziela, 25 sierpnia 2019

imieniny: Ludwika, Luizy, Patrycji

RSS

Rybnicki Klub Żeglarski im. kap. Bogumiła Pierożka rozpoczął nowy sezon [ZDJĘCIA]

24.04.2017 18:16 | 0 komentarzy | pm

Członkowie oraz goście rybnickiego klubu wzięli udział m.in. w uroczystym podniesieniu bandery. 

Rybnicki Klub Żeglarski im. kap. Bogumiła Pierożka rozpoczął nowy sezon [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nad wodami Zalewy Rybnickiego nowy sezon zainaugurował Rybnicki Klub Żeglarski im. kap. Bogumiła Pierożka. – Rozpoczynamy sezon żeglarski, który mam nadzieję będzie nowym początkiem nie tylko dla naszego klubu, ale i dla całego żeglarstwa na tym terenie. Zamierzamy kontynuować tradycje żeglarstwa śląskiego, a w szczególności rybnickiego, na dowód czego osoba kapitana Bogumiła Pierożka pozostanie naszym patronem – powiedział Tomasz Trepka, komandor klubu, a na co dzień prezes firmy Inżbud, dodając jednocześnie, że Zalew Rybnicki jest wyjątkowy na mapie Śląska i regionu. – Nasz klub dostrzega to i chce zaoferować rybniczanom, ale także osobom przyjezdnym atrakcje, polegające na aktywnym spędzaniu czasu, wypoczynku oraz bazie noclegowej. Oferujemy wynajem żaglówek, rowerów wodnych, kajaków, kampingów, sal do szkoleń oraz namiotu, który jest naszym nowym nabytkiem. Zapraszam wszystkich do aktywnego spędzania czasu nad zalewem, wstępowania w szeregi braci żeglarzy, a w szczególności do naszego klubu, co w konsekwencji może doprowadzić do zwiększenia popularności Rybnika w regionie i napływu większej liczby turystów do naszego miasta – oznajmił komandor klubu, który w tym roku stworzył sekcję motorowodną, dodatkowo rozpoczął także współpracę partnerską z firmą MT Partners w zakresie organizacji Śląskiej Ligi Regatowej. Będzie się ona odbywała się na terenie klubu (pierwsza runda już 6 i 7 maja). Tomasz Trepka poinformował także, że nowym bosmanem klubu został Grzegorz Biluk.

Po uroczystym podniesieniu bandery, honorowe odznaczenia Rybnickiego Klubu Żeglarskiego im. kap. Bogumiła Pierożka otrzymali: Barbara Goering-Pierożek, małżonka patrona klubu, wiceprezydent Rybnika Janusz Koper i komandor Mariusz Czosnowicz. Podziękowania za wieloletnią współpracę trafiły do Klubu Żeglarskiego „Kabestan”.
Warto dodać, że klub prowadzony przez Tomasz Trepkę sporo zainwestował, aby otoczenie, w którym czas będą spędzać żeglarze, było jak najbardziej atrakcyjne. Doceniają to m.in. władze miasta. – Działalność tego klubu bardzo wpisują się w program realizowany przez Miasto Rybnik. Prezydent Kuczera, gdy tylko objął to stanowisko, głośno mówił, że mając zalew, musimy rozwijać żeglarstwo. Myślę, że dla wszystkich żeglarzy jest to bardzo dobra wiadomość. Chcemy sprawić, żeby zalew był centralnym punktem dla całego żeglarstwa na południu naszego kraju. Jest to o tyle łatwiejsze, że na tym akwenie można żeglować praktycznie przez cały rok. Cieszę się, że klub zaczął porządkować ten teren, jest tutaj bardzo ładnie. Chciałbym, żeby pozostałe kluby poszły tym śladem – powiedział wiceprezydent Janusz Koper.

Miejmy nadzieję, że wszystkie cele jakie stawia przed sobą Rybnicki Klub Żeglarski im. kap. Bogumiła Pierożka zostaną zrealizowane, a dzięki temu coraz więcej rybniczan będzie miało szansę na korzystanie z rybnickiego akwenu.