środa, 20 czerwca 2018

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Decydujące rozstrzygnięcia w Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Atlas Tours

27.04.2017 14:30 | 0 komentarzy | pm

Już 20 maja poznamy mistrza siatkarskiej, amatorskiej ligi z Rybnika.  

Decydujące rozstrzygnięcia w Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Atlas Tours
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dobiegają do końca rozgrywki osiemnastej edycji Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Atlas Tours. Jest to jedna z największych tego typu lig w Polsce. W rozgrywkach Ligi biorą udział 24 drużyny (z ośmiu powiatów), w ramach pierwszej i drugiej ligi, tj. 368 zawodników.

W sobotę, 20 maja wszystkie ekipy spotkają się na turnieju finałowym w Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Rybniku przy ul. Grunwaldzkiej nr 18, gdzie zostaną rozegrane decydujące mecze. Tego dnia na hali oprócz licznego grona kibiców spotkają się wszyscy uczestnicy Ligi. Turniej będzie rozgrywany równolegle na trzech boiskach. Początek imprezy zaplanowany jest na godz. 10.30 (pierwszy mecz), natomiast wielki finał, czyli mecz o miejsce pierwsze o godz. 17.00.

Po pierwszej rundzie play-off wiadomo, że o medale i podium Ligi zagrają te drużyny, które po rundzie zasadniczej zajmowały pierwsze, cztery miejsca. Dwójka i Leśna Perła – zdecydowani faworyci. Uwinęli się w pierwszych meczach właściwie bezboleśnie, forma trafiona znakomicie. Dużo bardziej wyrównany przebieg miały mecze pozostałych uczestników półfinałów. Jedynka Jankowice II po dwóch fantastycznych meczach wygrywa 3-2 z Proxeo Silesia Lubomia. Najdłużej grali zawodnicy Orton-Flex, potrzebowali trzech meczów by awansować do czwórki. Ale suma sumarum powalczą z Dwójką o finał Ligi. W obu półfinałach wydaje się, że faworytów można wskazać, ale półfinał Ligi to też zupełnie inna mobilizacja. Więc póki, co wszystko jest sprawą otwartą. Z pierwszą ligą żegnają się FOX'y Pszów i OKIS Gaszowice. A awans w tym sezonie wywalczył AKS Rybnik i NORD Świerklany.

Obie ekipy w swoich ostatnich spotkaniach nie dały złudzeń rywalom, pewnie pokonując ich 3-0. Mecz "Północnych" na "Olimpie" był wręcz jednostronny, by nie powiedzieć nokautujący. Teraz AKS i NORD czeka prestiżowe starcie o pierwsze miejsce w II Lidze. Jednak system rozgrywek w tym sezonie nie zamyka jeszcze szansy ani Zespołowi R.Walecka, ani Impacto Chałupki. Zespół R.Walecka zagra mecz barażowy o I ligę z żorskim VRF, a Impacto z pszowskim Utikomem.