Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zmarł Bruno Niewiera. Odszedł symbol LKS Samborowice

W niedzielę 7 maja zmarł były prezes LKS Samborowice Bruno Niewiera. Przeżył 83 lata. Funkcję prezesa tego klubu pełnił od 1979 do 2014 roku czyli 35 lat.

Zmarł Bruno Niewiera. Odszedł symbol LKS Samborowice

Bruno Niewiera był najdłużej funkcjonującym w roli sternika klubu działaczem w Podokręgu Racibórz. Był ponadto wieloletnim członkiem zarządu Podokręgu Racibórz. - Jego życie to kawał historii raciborskiej piłki – mówi o zmarłym kolega działacz Janusz Gałązka. - Był sumiennym i pracowitym działaczem – wspomina go długoletni prezes Podokręgu Stefan Ekiert. Wcześniej współpracował z Niewierą w samoborowickim klubie. Trenerami drużyny byli m.in. Zbigniew Oszek i Dariusz Karasiewicz.

- Pan Bruno był człowiekiem instytucją. Póki istniał klub w Samborowicach póty miał cel życia. Gdyby drużyna jeszcze grała, jestem przekonany, że nadal byłby z nami – opowiada nam Grzegorz Frankowski, były piłkarz klubu, z którym związany był dwukrotnie w paroletnich okresach.

Samborowice wyróżniały się na piłkarskiej mapie Raciborszczyzny jako ekipa utrzymująca się w klasie „A” od awansu do niej jeszcze w latach 90-tych. - Prezes Niewiera motywował zawodników do gry. Gdy nam gorzej szło, potrafił w przeddzień meczu zadzwonić wieczorem i apelować o dobrą grę w niedzielnym spotkaniu – podkreśla G. Frankowski.

B. Niewiera miał troje dzieci – dwóch synów i córkę. Syn Andrzej poszedł w ślady ojca i związał się z futbolem na dłużej, był trenerem, także w Samborowicach. Adrian Niewiera to sołtys Samborowic słynny z aktywności w organizacji wyjątkowych imprez plenerowych jak dożynki i wodzenie bera.

Niewiera senior był związany zawodowo z kuźniańskim Rafametem, skąd odchodził jako zasłużony pracownik. Pogrzeb odbędzie się w środę 10 maja o godz. 13.00 w kościele Świętej Rodziny w Samborowicach. Podokręg Racibórz uda się tam w oficjalnej delegacji, obecne będą poczty sztandarowe i reprezentacje klubów.

(ma.w)

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~samba10 (78.31. * .90) 11.05.2017 13:21

Kondolencje dla rodziny. Bruno był oddany piłce. Sam na boisku wykonywał wiele prac nie mówiąc już o ciągłym dokładaniu do klubu przez te 35 lat. Cześć jego pamięci!!!

~kibic48 (157.25. * .154) 10.05.2017 07:06

Wyrazy współczucia dla rodziny. To był oddany piłce człowiek o takich teraz trudno. Piłka to była jego pasja. Ta mała wioska grała w A klasie 32 lata.