środa, 20 czerwca 2018

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

JP Telebim RLPS: złoto dla Pivexin Akademia Fitness i Leśnej Perły [PEŁNA RELACJA, 700 ZDJĘĆ]

15.05.2017 13:27 | 3 komentarze | MK

W sobotę drużyny raciborskiej ligi piłki siatkowej zakończyły XX jubileuszowy sezon amatorów w Rafako Arena. Tylko u nas pełna relacja z rozgrywek finałowych oraz największa w historii galeria zdjęć z finałów.

JP Telebim RLPS: złoto dla Pivexin Akademia Fitness i Leśnej Perły [PEŁNA RELACJA, 700 ZDJĘĆ]
Pivexin Akademia Fitness RehaFix – mistrz ligi kobiet. Od lewej Alicja Chrobak, Klaudia Piotrowska, Justyna Świerczek, Małgorzata Opolony, Sybilla Wiącek, Joanna Świerczek, Agnieszka Breitschedel, Ewa Koczwara oraz Paulina Janosz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sobotnim finale mężczyzn rybnicka drużyna Leśna Perła Damons Rybnik ograła 3:1 Lunatyków i została w swoim debiucie mistrzem ligi raciborskiej. Nikt nie znalazł w kluczowych meczach patentu na tę świetnie funkcjonującą ekipę, która w zasadzie nie miała słabych punktów w tym sezonie. Lunatycy, wspierani przez wicemistrza świata Sebastiana Świderskiego, dali z siebie wszystko, by nawiązać walkę z przeciwnikiem i udało się to w dwóch z czterech rozegranych setów finału. W pozostałych rybnicka ekipa miała mecz pod całkowitą kontrolą. Lepiej w finałowy mecz weszła drużyna rybnicka wygrywając zdecydowanie pierwszą partię. W drugiej Lunatycy prezentowali się zdecydowanie lepiej, gra była bardziej wyrównana, ale to znów Leśna Perła rozegrała lepiej końcówkę  i prowadziła w meczu 2:0. W trzeciej partii Lunatycy dokonali roszad w składzie i po emocjonującej końcówce wygrali seta ku radości licznie zgromadzonej na finale publiczności, doprowadzając do stanu 1:2. Jednak w czwartej partii rybnicka ekipa włączyła piąty bieg, rozegrała wspaniałego seta i wygrała cały mecz 3:1.

Leśna Perła zadebiutowała w tym roku w lidze raciborskiej i zasłużenie wygrała całe rozgrywki (przegrany tylko jeden mecz w sezonie na osiemnaście pojedynków!). Warto dodać, że Leśna Perła ma szansę na złoty dublet, gdyż gra również w amatorskiej lidze w Rybniku gdzie też zameldowała się w finale. Lunatycy drugi rok z rzędu zdobywają wicemistrzostwo i mogą dopisać srebrne medale do bogatej historii drużyny. Ta ekipa to raciborski dream-team złożony z doświadczonych amatorów wspieranych przez profesjonalnych zawodników, którzy zakończyli już kariery zawodowe. Dzięki temu mogliśmy ich oglądać w raciborskiej lidze, co z pewnością jest świetne dla wizerunku i poziomu gry raciborskiej ligi.

W finale kobiet Pivexin Akademia Fitness Rehafix pokonał KKS Rybnik BestFit Club po emocjonującym 5-setowym pojedynku 3:2 i po raz pierwszy w trzyletniej historii ligi kobiet sięgnął po złoto. Rok i dwa lata temu to rybnicki KKS wygrywał ligę. Dziewczyny z raciborskiej drużyny miały więc wielką motywację, by w tym trzecim podejściu w końcu wznieść upragniony złoty puchar do góry. Finał był piękną walką dwóch równorzędnych drużyn, a zacięta gra mogła podobać się licznie zgromadzonym na hali kibicom. Pivexin świetnie wszedł w mecz wygrywając ze zdecydowaną przewagą pierwszego seta, by w kolejnych dwóch partiach całkowicie oddać pole ekipie KKS. W połowie czwartego seta coś znowu ruszyło i dziewczyny z Pivexinu zdołały doprowadzić do tie-breaka. W piątej partii zmotywowane siatkarki raciborskiej drużyny utrzymały emocje na wodzy i po raz pierwszy od trzech lat wygrały z KKS decydującą partię i cały mecz 3:2, by chwilę później wznieść w geście triumfu upragniony złoty puchar. Rozgrywającą złotej drużyny jest nasza redakcyjna koleżanka Ewa Koczwara, której gratulujemy zdobycia Pucharu Ligi Kobiet.

W meczu o trzecie miejsce mężczyzn Enter El-Bis Instal Mag wygrał 3:0 z Nowinami.pl stając na najniższym stopniu podium. Zeszłoroczny mistrz Nowiny.pl musi przełknąć gorycz porażki, nie zdobywając w tym roku medalu. Ale ta ekipa zawsze pokazuje, że po gorszych sezonach się odradza i wraca na topowe miejsca w lidze. Enter El-Bis Instal Mag wskakuje na podium po roku przerwy (czwarte miejsce w zeszłym sezonie). Brązowy medal jest z pewnością potwierdzeniem ich tegorocznej dobrej siatkarskiej formy.

W lidze kobiet Inbras Lejdis pokonały drużynę Akronis 3:1 i zdobyły brązowe medale powtarzając osiągniecie z zeszłego sezonu. Akronis zajął czwarte miejsce w lidze podobnie jak przed rokiem. Warto dodać, że z przyjemnością można było oglądać postępy w rzemiośle siatkarskim, jakie poczyniły te dwie raciborskie drużyny.

Piąte miejsce w lidze męskiej wywalczyła drużyna Złotnika pokonując ekipę Omerty Northern 2:0, a w meczu o siódme miejsce JP Telebim 13 ograł zespół AiR Team 2:1.

Dla „nowego” Złotnika i Omerty Northern to najlepszy sezon od lat w lidze. JP Telebim 13 w tym roku zanotowało gorszy sezon plasując się ostatecznie dwie pozycje niżej niż rok temu, choć ich gra w meczu o siódme miejsce mogła się podobać. Największy spadek odnotowała w tym roku ekipa AiR Teamu, trzecia ekipa zeszłego sezonu, której gra w tym roku rozsypała się tak bardzo, że nie dali sobie szansę na grę o medale, a ostatecznie przegrali również mecz o siódme miejsce. Zastanawiać może również in minus postawa  CKZiU NR 1. To przecież ekipa z potencjałem, która rok temu plasowała się na piątej pozycji, a w tym roku planowane wzmocnienia miały ją zaprowadzić jeszcze wyżej. Niestety się nie udało. Złotnik Chrzanowski również nie może zaliczyć sezonu do udanych. Dziesiąte miejsce w lidze z pewnością nie jest tym, o czym mogli marzyć przed sezonem. To samo można powiedzieć o grze Muks Jedynki Baborów. To całkiem nowa ekipa młodzieży, która potrzebuje czasu na ogranie się, by nawiązać walkę z doświadczonymi ekipami w raciborskiej lidze.

Poza sportowymi zmaganiami warto docenić oprawę finału. Dzięki Radzie Ligi na czele z prezesem Bolesławem Papiernikiem i Pawłem Królem finał obfitował w szereg atrakcji dla kibiców. Firma JP Telebim zadbała o świetlne bandy reklamowe w hali, co nie zdarza się w rozgrywkach amatorskich, a dzięki licznym sponsorom, drużyny i najlepsi zawodnicy otrzymali cenne nagrody i upominki z rąk wicestarosty Marka Kurpisa.

Na koniec ciekawostka. Nowiny.pl nie obroniły w tym roku złotego medalu, ale jest jedna osoba, która obroniła złoty puchar. To Piotr Ptaszyński, który rok temu był środkowym w drużynie Nowiny.pl, a w tym roku zasilił szeregi nowego mistrza Leśnej Perły Damons Rybnik.

Poniżej wyniki meczów finałowych, klasyfikacja końcowa oraz nagrodzeni zawodnicy i zawodniczki.

Wyniki:

mecz o 7 miejsce mężczyzn
JP Telebim 13 – Utikom Vitory InoWino AiR Team 2:1

mecz o 5 - miejsce mężczyzn
Złotnik – Omerta Northern 2:0

mecz o 3 miejsce kobiet
Inbras Lejdis – Akronis 3:1

mecz o 3 miejsce mężczyzn
Enter El-Bis Instal Mag – Nowiny.pl 3:0

finał kobiet
Pivexin Akademia Fitness RehaFix – KKS Rybnik BestFit Club 3:2

finał mężczyzn
Lunatycy – Leśna Perła Damons Rybnik 1:3

Klasyfikacja końcowa XX sezonu JP Telebim RLPS 

Liga Mężczyzn (w nawiasie najlepszy zawodnik drużyny)

 1. Leśna Perła Damons Rybnik (Jakub Wons)
 2. Lunatycy (Mikołaj Michalak)
 3. Enter El-Bis Instal Mag (Piotr Gonsior)
 4. Nowiny.pl (Wojciech Ciecieręga)
 5. Złotnik (Jakub Besz)
 6. Omerta Northern (Michał Dmitruk)
 7. JP Telebim 13 (Martin Krzyżek)
 8. Utikom Vitory InoWino AiR Team (Łukasz Baron)
 9. CKZiU Nr 1 (Daniel Nadskakulski)
 10. Złotnik Chrzanowski (Grzegorz Kawalec)
 11. MUKS Jedynka Baborów (Daniel Niemiec)

Nagrody indywidualne w lidze mężczyzn:

Najlepiej przyjmujący/broniący sezonu: Łukasz Majenta (Leśna Perła Damons Rybnik)
Najlepiej zagrywający sezonu: Mateusz Rusek (Lunatycy)
Najlepiej blokujący sezonu: Piotr Ptaszyński (Leśna Perła Damons Rybnik)
Najlepiej rozgrywający sezonu: Paweł Król (Lunatycy)
Najlepiej atakujący sezonu: Sebastian Świderski (Lunatycy)

MVP meczu o 7 miejsce: Jarosław Papiernik (JP Telebim 13)
MVP meczu o 5 miejsce: Michał Szafirski (Złotnik)
MVP meczu o 3 miejsce: Aleksander Siorak (Enter El-Bis Instal Mag)
MVP meczu finałowego mężczyzn: Wiktor Borowski (Leśna Perła Damons Rybnik)
MVP sezonu: Łukasz Lip (Leśna Perła Damons Rybnik)

Liga Kobiet (w nawiasie najlepsza zawodniczka drużyny)

 1. Pivexin Akademia Fitness RehaFix (Ewa Koczwara)
 2. KKS Rybnik BestFit Club (Agnieszka Pyrtek)
 3. Inbras Lejdis (Weronika Olszewska)
 4. Akronis (Nikola Swaczyna)

MVP meczu o trzecie miejsce kobiet: Paulina Mołas (Inbras Lejdis)
MVP meczu finałowego kobiet: Joanna Świerczek (Pivexin Akademia Fitness RehaFix)
MVP sezonu: Agnieszka Breitschedel (Pivexin Akademia Fitness RehaFix)

Puchar fair-play im. A.Młodego: Akronis

Zachęcamy również do przeczytania podsumowania finałowych rozgrywek JP Telebim RLPS okiem sędziego Janusza Lazara tutaj .

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z finałów autorstwa Marka Kudera i Maćka Koziny. Znajdziecie tu nie tylko ujęcia z meczów, ale również z rozdania nagród i mnóstwo zdjęć wspaniałych siatkarskich kibiców. Galeria została podzielona na 8 części. Wystarczy kliknąć linki pod zdjęciami.

Kibice na trybunach podczas finałów - zobacz zdjęcia >>>

finał kobiet: Pivexin Akademia Fitness RehaFix- KKS Rybnik BestFit Club - zobacz zdjęcia >>>

finał mężczyzn: Lunatycy -Leśna Perła Damons Rybnik -  zobacz zdjęcia >>>

mecz o 3 miejsce mężczyzn:  Enter El-Bis Instal - Nowiny.pl - zobacz zdjęcia (fot. Maciej Kozina) >>>

mecz o 3 miejsce kobiet:  Inbras Lejdis - Akronis oraz rozgrzewka zawodników Nowiny.pl i Entera - zobacz zdjęcia >>>

mecz o 5 miejsce mężczyzn:  Złotnik - Omerta Northern - zobacz zdjęcia >>>

mecz o 7 miejsce mężczyzn:  JP Telebim 13 - AiR Team - zobacz zdjęcia >>>

rozdanie nagród i zakończenie sezonu - zobacz zdjęcia >>>

(mk)