Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Michał Gałecki z Radlina o włos od Lotto Ekstraklasy

Pochodzący z Radlina piłkarz Sandecji Nowy Sącz strzelił gola w wygranym 5:2 meczu Nice I ligi ze Zniczem Pruszków.

Michał Gałecki z Radlina o włos od Lotto Ekstraklasy
fot. Krzysztof Niedzielan, radio RDN Nowy Sącz

Zwycięstwo daje niemalże w 100 proc. awans klubowi z Nowego Sącza do Lotto Ekstraklasy. W tym momecie Sandecja ma 60 punktów na koncie i 3 mecze do rozegrania. Rywale, którzy są za plecami jeszcze 4 spotkania, ale strata punktowa jest ogromna: Olimpia Grudziądz (Patryk Królczyk z Bukowa, Damian Michalik z Czerwionki), GKS Katowice (Łukasz Zejdler z Raciborza) i Zagłębie Sosnowiec po 50 punktów.

21-letni Gałecki przygodę z piłką rozpoczynał w Gosławie Jedłownik. Następnie grał w juniorach Naprzodu Czyżowice i Arki Gdynia. Później znajdował się w kadrze Arki pierwszego i drugiego zespołu. Dalej trafił do Rozwoju Katowice i ponownie Gdyni oraz Katowic. Od tego sezonu gra w Sandecji Nowy Sącz.

W meczu ze Zniczem Pruszków strzelił gola na 3:1 w 63. minucie meczu, wchodząc na boisko 9 minut wcześniej.

W przypadku awansu Sandecja swoje mecze rozgrywać będzie na stadionie w Mielcu.

Sandecja Nowy Sącz - Znicz Pruszków 5:2 (2:1)

Wojciech Trochim 39., Piotr Misztal 44.-sam., Michał Gałecki 63., Kamil Słaby 78., Adrian Basta 86. - Adrian Paluchowski 21.-k., 90.

Sandecja: Łukasz Radliński - Lukáš Kubáň, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bučko, Kamil Słaby - Adrian Danek (46. Filip Piszczek), Grzegorz Baran, Bartłomiej Kasprzak (54. Michał Gałecki), Wojciech Trochim, Mateusz Wdowiak (76. Adrian Basta) - Bartłomiej Dudzic.

Znicz: Piotr Misztal - Damian Jakubik, Grzegorz Janiszewski, Maciej Mysiak, Marcin Rackiewicz - Aleksander Jagiełło (67. Mateusz Stryjewski), Andrzej Niewulis (58. Mateusz Długołęcki), Maciej Machalski, Przemysław Kita, Maksymilian Banaszewski (86. Adrian Grabowski) - Adrian Paluchowski.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kibicw (94.254. * .147) 19.05.2017 07:30

Brawo chlopaki z naszego regionu, brawo Antek Jeleń

~mariuszradlin (195.72. * .223) 17.05.2017 06:13

Olimpia Grudziądz - gra także Damian Michalik z Czerwionki

~annonim (93.179. * .34) 16.05.2017 22:45

Gała jest wielki! Tak jak jego młodszy brat Szymon i reszta wychowanków trenera Naprzodu Czyżowic Antoniego Jelenia!

PiekarzBogdan 16.05.2017 21:06

Brawo!