Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Jastrzębiu-Zdroju kobiety pobiegły na 5+

Niedziela pod znakiem biegów w Jastrzębiu-Zdroju – 1092 zawodniczki wystartowały w 4. Jastrzębskim Biegu Kobiet „Kobieta na 5+”, na dystansie 5 km. Pierwsza na mecie, z czasem 18 minut i 29 sekund pojawiła się Aneta Suwaj z Jastrzębia-Zdroju, reprezentująca AWF-AZS Katowice.

W Jastrzębiu-Zdroju kobiety pobiegły na 5+

Zaraz za zwyciężczynią na mecie zameldowały się: Ewa Kucharska z Pszczyny (00:18:44), Michalina (00:19:23) i Daria (00:19:54) Mendeckie z Łazisk Górnych i Izabela Kubiak z Żor, która osiągnęła czas 19 minut 59 sekund. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż zmaganiom towarzyszyła niezwykle przyjazna atmosfera, a każda z zawodniczek na mecie witana była głośnymi brawami.

Organizatorem zawodów, jak co roku, był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Do czwartej edycji tej imprezy zakwalifikowano 1200 kobiet, a ostatecznie wystartowało 1092 (z czego ponad 200 w nordic walking). Dla porównania w pierwszym Jastrzębskim Biegu Kobiet „Kobieta na 5+” uczestniczyło „zaledwie” 300 pań.

Pogoda znów była łaskawa dla organizatorów, panie spisały się na medal, a organizatorzy po raz kolejny mogą być dumni z tak wspaniałej imprezy. Kobiety na 5+ to wyjątkowa, kolorowa i bardzo kobieca impreza. Rywalizacja nie jest tu najważniejsza – najważniejsza jest doskonała zabawa i pokonanie własnych słabości. Gratulacje dla zawodniczek, kibiców i osób wspierających oraz organizatora i współorganizatorów.

Kolejna niezwykła biegowa impreza w Jastrzębiu-Zdroju już 16 września, kiedy to odbędzie się „Jastrzębska 10”.

Maciej Kanik | nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].