Od 0:2 do 5:2 w Czernicy. Cztery gole Reinharda [ZDJĘCIA]

Niezwykły przebieg miał środowy mecz LKS-u Zameczek Czernica z Dramą Zbrosławice. Najlepiej punktująca wiosną ekipa II grupy katowickiej grupy okręgówki, po 20 minutach prowadziła w Czernicy 2:0 i zanosiło się na pogrom. I taki też nadszedł... Z tym, że w drugiej połowie to Zameczek rozgromił wyżej notowanego rywala wbijając mu pięć bramek! Cztery z nich zdobył Łukasz Reinhard.

Przyjezdni mogli wyjść na prowadzenie już w 4. minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony, Sebastian Standera miał przed sobą pustą bramkę, ale źle trafił w piłkę i ta przeleciała obok słupka. W 13. minucie było już jednak 1:0 dla Dramy. Po faulu Daniela Bachenia, rzut wolny z około 25 metrów wykonywał Kamil Thiel i pokonał Oskara Jasiaka, bramkarza Zameczku. Trzy minuty później Czernica mogła odpowiedzieć, ale po strzale Łukasza Reinharda Dawid Markowski, bramkarz gości, odbił piłkę, tak samo jak dobitkę Daniela Bachenia. W 20. minucie przyjezdni podwyższyli prowadzenie. Składna akcja zakończona perfekcyjną wrzutką z prawej strony, po której Adam Kurkowski z najbliższej odległości wepchnął brzuchem piłkę do siatki i zrobiło się 2:0 dla Zbrosławic. Mecz w pierwszej połowie nie porywał. Czernica zagroziła bramce rywala tylko dwa razy. Ten drugi raz miał miejsce w 28. minucie, kiedy to po akcji Bartosza Kuciela, Rafał Wiklak chybił celu. Goście też jakoś specjalnie nie forsowali tempa, choć okazje na podwyższenie prowadzenia zmarnowali jeszcze Rafał Lewandowski i Marcin Wujek. Temu pierwszemu w 38. minucie w dogodnej sytuacji za daleko odskoczyła piłka i padła ona łupem golkipera Czernicy. Z kolei dwie minuty później po uderzeniu głową tego drugiego, piłka trafiła w poprzeczkę.
To, co się stało po przerwie, tego nie przewidziałby nikt. Czernica od pierwszej minuty rzuciła się do ataków wobec których "rycerze wiosny" ze Zbrosławic byli całkowicie bezradni. Już po minucie gry Zameczek zdobył kontaktowego gola. Po wrzutce Bachenia z prawej strony, Reinhard z bliska strzałem z powietrza umieścił piłkę w siatce. W 50. minucie powinno być 2:2, ale zarówno strzał Kuciela, jak i dobitka Wiklaka zatrzymała się na słupku bramki gości. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. W 52. minucie po wrzutce Kuciela z rzutu rożnego z bliska piłkę do siatki wpakował Krzysztof Łaciok. Od 59. minuty przyjezdni byli zmuszeni grać w osłabieniu, po tym, jak Thiel obraził sędziego krytykując jego jedną z decyzji. Mimo gry w osłabieniu, Drama mogła odzyskać prowadzenie, ale w 62. minucie po strzale głową Lewandowskiego piłka zatrzymała się na poprzeczce. Po tej akcji Czernica przeprowadziła kontrę, ale wieńczący ją strzał Szymona Kaizika był niecelny. W 63. minucie Zameczek wyszedł na prowadzenie. Dwójkową akcję Kuciela z Reinhardem celnym strzałem zakończył ten drugi i zrobiło się 3:2. Dwie minuty później bliski szczęścia był Kuciel, któremu po niecelnym strzale Kaizika wpadła piłka na głowę, ale następnie minęła światło bramki. W 75. minucie przepiękną indywidualną akcją popisał się Reinhard, który po minięciu kilku rywali wpadł w pole karne i ustrzelił hat-tricka. Na tym jednak popularny "Mały" nie zamierzał poprzestać. Trzy minuty później z bliska strzelił nad poprzeczką, ale w 82. minucie precyzyjnym lobem nad bramkarzem gości po raz czwarty tego dnia znalazł drogę do siatki. W 89. minucie Reinhard mógł podwyższyć prowadzenie, ale po podaniu z lewej strony, nieczysto trafił w piłkę i ta padła łupem golkipera przyjezdnych.
Wysokie zwycięstwo Zameczku jest sporym zaskoczeniem. Dla Dramy była to pierwsza strata punktów od 1 kwietnia. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy, ekipa ze Zbrosławic wygrała dziewięć kolejnych spotkań. Poległa dopiero w Czernicy, która wiosną do tej pory zawodziła...
Łukasz Kozik

LKS Zameczek Czernica - LKS Drama Zbrosławice 5:2 (0:2)
Bramki:
0:1 - Kamil Thiel (13. wolny)
0:2 - Adam Kurkowski (20.)
1:2 - Łukasz Reinhard (46. asysta Daniel Bacheń)
2:2 - Krzysztof Łaciok (52. asysta Bartosz Kuciel)
3:2 - Łukasz Reinhard (63. asysta Bartosz Kuciel)
4:2 - Łukasz Reinhard (75. asysta Szymon Kaizik)
5:2 - Łukasz Reinhard (82. asysta Rafał Wiklak)

Czernica: Oskar Jasiak - Krzysztof Łaciok, Mateusz Tuleja (55. Adrian Choroba), Patryk Krzysztoń, Bartosz Rejbicz - Ramon Durczok, Rafał Wiklak - Bartosz Kuciel (88. Daniel Choroba), Szymon Kaizik (83. Przemysław Warło), Daniel Bacheń (80. Radosław Olszyna) - Łukasz Reinhard.

Zbrosławice: Dawid Markowski - Andriy Balytskyy, Michał Chmurczyk (69. Jakub Czyżewski), Piotr Chmurczyk (75. Łukasz Paździorek), Patryk Hawryłów (52. Krzysztof Maciaszek), Adam Kurkowski, Rafał Lewandowski, Marcel Panak, Sebastian Standera (8. Kamil Zachnik), Kamil Thiel, Marcin Wujek.

Żółte kartki: Durczok - Thiel (dwie, w konsekwencji w 59. minucie czerwona)

Widzów: około 90.

~kibicw (94.254. * .167) 02.06.2017 08:41

Gratulacje dla Czernicy, nikt sie nie spodziewał że wygraja z Dramą, a tu Reinhard i spółka pokazali lwi pazur.