Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bez "Ebula" Raszczyce cienko przędą. Kobyla rozbiła lidera [ZDJĘCIA]

Kontuzja kluczowego piłkarza lidera raciborskiej A klasy daje się mu we znaki. Raszczyce nie zdobyły nawet punktu w trzech ostatnich meczach, w Kobyli poniosły solidną porażkę. Przyczynił się do niej Mateusz Kołodziejczyk - strzelec czterech bramek.

Bez "Ebula" Raszczyce cienko przędą. Kobyla rozbiła lidera [ZDJĘCIA]
Tomasz "Ebul" Sobeczko

Raszczyce mają za sobą trzy porażki z rzędu. Najpierw 0:3 z Lyskami, później 1:2 z Nową Wsią, teraz 2:6 z Płomieniem Kobyla. W żadnym ze spotkań trener Kowalczyk nie mógł liczyć na mózg drużyny Tomasza "Ebula" Sobeczkę. Mimo kolejnej straty punktów Raszczyce wciąż są liderem w "wyścigu żółwi" po mistrzostwo raciborskiej A klasy. Ścisk w tabeli jaki jest na trzy kolejki przed końcem przypomina ten z rozgrywek Nice I ligi, gdzie do ostatniej kolejki sześć drużyn walczyło o miejsce premiowane awansem. Tu jest podobnie. Szósty w tabeli zespół z Kobyli traci zaledwie siedem punktów do lidera z Raszczyc. Poza wspomnianymi Raszczycami punkty w miniony weekend straciły także Krzanowice i Chałupki. Końcówka zapowiadałaby się szalenie emocjonująco, gdyby wszystkim drużynom zależało na awansie. W kuluarach jednak można usłyszeć, że raciborskie kluby awans do okręgówki traktują jak "kulę u nogi". To akurat nie dziwi, bo tegoroczny poziom raciborskiej A klasy jest gorzej niż kiepski.

LKS Płomień Kobyla - LKS Raszczyce 6:2 (3:1)

Kamil Szałkowski 17., Mateusz Kołodziejczyk 28., 34., 59., 83., Patryk Szyra 90. - Patryk Organista 36.-sam., Łukasz Sobeczko 73.

Żółte kartki: Patryk Pytlik, Mateusz Baszczok (obaj Płomień Kobyla) - Jakub Kowalczyk (Raszczyce).

LKS Płomień Kobyla: Stanisław Cyfka - Mateusz Baszczok (57. Wojciech Franica), Grzegorz Gawron, Mateusz Gawron, Kamil Knura (72. Kamil Wieczorek), Patryk Knura, Mateusz Kołodziejczyk, Kamil Kubala (75. Paweł Bezuch), Patryk Organista, Patryk Pytlik, Kamil Szałkowski (85. Patryk Szyra). Trener: Robert Żbikowski.

LKS Raszczyce: Denis Gruszka - Adam Bober, Paweł Czogalla, Tomasz Derkowski, Rafał Drożdż, Roman Kowalczyk (76. Martin Wolnik), Łukasz Sobeczko, Michał Stajer, Marcin Tatara, Mateusz Wolny (46. Jakub Kowalczyk), Michał Zieliński. Trener: Roman Kowalczyk.

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kibicraszczyc (37.248. * .4) 08.06.2017 22:32

Na EBULA nie ma hu......

~pudełko (91.224. * .3) 06.06.2017 21:27

Ja nawet myślę że Raszczyce nawet jeśli awansują to nie dostaną licencji na grę w okr bo nie mają szatni chyba ze znajdą boisko rezerwowe

~kibicraszczyc (31.0. * .11) 06.06.2017 21:11

Raszczyce wcale nie chca gra w lidze okręgowej Po co Na wioskę wystarczy A klasa

~kibic2970 (217.99. * .132) 06.06.2017 18:58

Trudno będzie z tym zespołem powalczyć w klasie okręgowej bardzo słaba drużyna

~kibic2970 (217.99. * .132) 06.06.2017 18:33

Szkoda mi tylko trenera że musi się męczyć i grać w takim zespole

~kibicAklasy (31.0. * .212) 06.06.2017 12:23

Tyś je słaby Bolek

~huraagan (217.99. * .251) 06.06.2017 11:44

Drużyna przegrywa 7-9 spotkań w sezonie i jest w czubie tabeli. Tak słabego sezonu nie było. Dobrze piszą

~kibic098 (80.238. * .118) 06.06.2017 01:36

co wy gadacie ze gorzej niz kiepski ? po prostu nie da sie wszystkiego wygrywac .. to tez ludzie nie roboty i maja prawo do slabszych dni !! puknijcie sie w glowe