Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Niemieccy zapaśnicy w Raciborzu

W ramach programu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży od 3 do 10 czerwca w Raciborzu gościło blisko 40-ciu polskich i niemieckich zapaśników.

Niemieccy zapaśnicy w Raciborzu

Podczas wspólnych zajęć na obiektach Miejskiego Klubu Zapaśniczego "Unia" młodzi zawodnicy brali udział w integracyjnych grach i zabawach sportowych. Uczestnicy wymiany mogli również skorzystać z przygotowanego dla nich programu rekreacyjno-kulturalnego, wycieczek i wyjazdów do miejsc pamięci. Pierwszy wyjazd miał miejsce do byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, a drugi do kopalni Guido w Zabrzu. Przebywając w Raciborzu goście z Niemiec zostali przyjęci przez prezydenta Miasta - Mirosława Lenka. W kurtuazyjnym spotkaniu brał również udział Ryszard Wolny - prezes MKZ Unia Racibórz. W trakcie pobytu w Raciborzu ekipa klubu sportowego StTV Singen miała także okazję czynnie uczestniczyć w obchodach 800-lecia Miasta.

Od 1991 roku kiedy Polska i Niemcy powołały do życia PNWM wsparła ona w ramach obozów treningowych, warsztatów teatralnych czy projektów ekologicznych blisko 2,5 miliona młodych ludzi. Sportowa współpraca zapaśników z Polski i wielu klubów z Niemiec w Raciborzu ma już kilkunastoletnią tradycję i z pewnością będzie kontynuowana w najbliższych latach.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].