Poniedziałek, 14 czerwca 2021

imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana

RSS

Absolwenci Gimnazjum Sportowego w Radlinie brązowymi medalistami Mistrzostw Świata Szkół w Polinezji Francuskiej

15.06.2017 11:41 | 0 komentarzy | kozz

Wielkim sukcesem zakończył się wyjazd na Mistrzostwa Świata Szkół dla reprezentacji Polski szkół w siatkówce plażowej chłopców.

Absolwenci Gimnazjum Sportowego w Radlinie brązowymi medalistami Mistrzostw Świata Szkół w Polinezji Francuskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ekipa trenera Marka Przybysza w składzie: Beniamin Granieczny, Jakub Bugajski i Wojciech Szwed zajęła 3. miejsce w kategorii U-18 w imprezie odbywającej się na dalekiej wyspie Tahiti we Francuskiej Polinezji (27.05 - 02.06.17).

Absolwenci Gimnazjum Sportowego w Radlinie prawo gry w tej imprezie zapewnili sobie po wygraniu Mistrzostw Polski Gimnazjów w 2016 roku. Pół roku heroicznych prób zbierania funduszy na ten wyjazd przez Mariana Graniecznego i inne osoby, uwieńczone zostały powodzeniem i wyjazd mógł dojść do skutku. Ekipa spędziła 2 dni w podróży i po 26 tysiącach km spędzonych w samolocie i 12 godzinach różnicy czasu wylądowała w Papeete stolicy Polinezji Francuskiej.

Chłopaki w swojej grupie pokonali Włochów i gospodarzy turnieju po 2:0 i przegrali z kosmicznie grającą Brazylią 0:2 ( będąc zespołem , który uzyskał najkorzystniejszy wynik punktowy 14:21, 18:21). W półfinale niestety przegrali z Chinami . Mecz o 3 miejsce odbywał się w samo południe przy temperaturze 37 stopni w cieniu. Po wielkiej bitwie zakończył się wygraną 2:1 naszej ekipy. Należy dodać, że byliśmy najmlodszą ekipą w naszej kategorii U-18. Nasi zawodnicy to 17-latkowie. Turniej wygrali oczywiście Brazylijczycy , pokonując Chiny 2:0 (21:4,21:7). Nie ma w tym przypadku. Zawodnicy są uczniami szkoły sportowej zajmującej się tylko szkoleniem w zakresie beach volleya z Sao Paulo. Zresztą na 6 kategorii wśród dziewcząt i chłopców wygrali 5.