Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dąb z Gaszowic już trenuje i chce uniknąć gry z nożem na gardle

Po trudnej rundzie wiosennej podopieczni trenera Zdzisława Marszolika dotarli na szczebel IV ligi i już 5 lipca rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu.

Dąb z Gaszowic już trenuje i chce uniknąć gry z nożem na gardle
Prezes Jacek Widenka (z lewej) i trener Zdzisław Marszolik zastanawiają się jak wszystko poukładać, żeby w debiutanckim sezonie IV ligi wypaść z jak najlepszej strony.

Na pierwszym treningu na boisku w Piecach pojawiło się kilkunastu zawodników w tym część przymierzanych do beniaminka czwartej ligi. - Większość drużyn zaczyna przygotowania w przyszłym tygodniu np. Decor Bełk, ale dłużej grali (baraże o III ligę - przyp. red.). W najbliższą środę mamy zaplanowany sparing z Naprzodem Rydułtowy i chcę, aby chłopcy byli w treningu przed meczem. Zawsze tak robię, że tydzień przez sparingiem się ruszamy, żeby nie wejść w mecz po jednym czy dwóch treningach - tłumaczy Z. Marszolik.

Dąb trenować będzie na własnych obiektach. - Planujemy w tygodniu trenować cztery razy i rozgrywać jeden sparing. Wśród naszych rywali w meczach kontrolnych będą: Naprzód Rydułtowy, APN Odra, Przyszłość Rogów, Płomień Połomia i Concordia Knurów - wymienił trener.

Kadra Dębu nieco się zmieni, ale to nie czas, żeby już wskazywać jakie roszady zostaną poczynione. - Na dzisiaj trudno cokolwiek powiedzieć o tym jak będzie wyglądała kadra. Zawodnicy dzwonią, przychodzą na treningi, szukają zmian. Najbliższe tygodnie wszystko wyjaśnią. Testujemy zawodników z wyższej jak i niższej ligi. Tym co grali gdzieś w okręgówce czy A klasie też trzeba dać szansę. W okręgówce nie trzeba mieć już młodzieżowców z kolei w IV lidze są oni potrzebni. Szukamy stopera, lewego obrońcy i napastnika - powiedział szkoleniowiec.

Na co trener Marszolik liczy w IV lidze? - Jak każdy beniaminek, będziemy chcieli pokazać się z dobrej strony i naszym celem będzie jak najszybsze utrzymanie się w lidze, żeby nie grać do ostatniego meczu z nożem na gardle.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].