Niedziela, 22 lipca 2018

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Na Oborze trwają Mistrzostwa Polski juniorów w siatkówce plażowej [ZDJĘCIA]

11.07.2017 20:06 | 0 komentarzy | kozz

Wtorek był pierwszym dniem rywalizacji siatkarzy plażowych w Półfinale Mistrzostw Polski juniorów. Do najlepszej szóstki awansowały trzy pary ze Śląska w tym dwie z Radlina. 

Na Oborze trwają Mistrzostwa Polski juniorów w siatkówce plażowej [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W środę rywalizacja najlepszych par z czterech województw. W kluczowych meczach znalazło się miejsce dla eksportowej pary z Radlina - Bugajski/Granieczny, która nie tak dawno reprezentowała kraj na Mistrzostwach Świata Szkół w Polinezji Francuskiej zdobywając brązowy medal.

- Na terenie kąpieliska "Obora" w Raciborzu przez dwa dni odbywają się Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej juniorów. Wystartowało szesnaście par z czterech województw: opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Są to najlepsze pary w swoich województwach, które zajmowały pierwsze cztery lokaty. Do rozgrywek przystąpiła także raciborska para Jakub Besz i Karol Korus, której ostatecznie nie udało się awansować do najlepszej szóstki. Pozytywną stroną za to, jest awans trzech par ze Śląska w tym dwóch z Radlina (Jakub Bugajski/Beniamin Graniczny i Andrzej Ferdyan/Dominik Szafranek). Radlińscy siatkarze zmierzą się w bezpośrednym pojedynku o awans do ścisłej czwórki, która zapewni sobie występ w finale mistrzostw Polski. Racibórz i AZS Rafako Racibórz jest po raz pierwszy organizatorem tej rangi zawodów. Kluczowe mecze zostaną rozegrane w środę od godz. 9.30. Zakończenie planowane jest w godz. 12-13 - powiedział główny organizator Marcin Polowczyk z AZS-u.