Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Odra Centrum trenuje na Gliniance. Był tam też Mariusz Pawełek [ZDJĘCIA]

Beniaminek czwartej ligi rozpoczął przygotowania do sezonu 2017/18. Kogo zobaczyliśmy na pierwszym oficjalnym treningu?

Odra Centrum trenuje na Gliniance. Był tam też Mariusz Pawełek [ZDJĘCIA]
Mariusz Pawełek nie jest już piłkarzem Śląska Wrocław i może trenować z Odrą Centrum

Trener Bartłomiej Socha zaczął pierwsze delikatne treningi już w minionym tygodniu, ale oficjalne przygotowania ruszyły w poniedziałek na boisku przy Skrzyszowskiej (Glinianka). W treningach wzięła udział spora grupa piłkarzy, a wśród nich można było zobaczyć m.in. Mariusza Pawełka, który odszedł ze Śląska Wrocław. - Z Mariuszem przyjaźnimy się od wielu lat, także to nie jest nowy bramkarz Odry. Po prostu z nami trenuje i oczekując ofert z Turcji, pomaga podwyższyć umiejętności naszym bramkarzom. Jestem zadowolony z jego decyzji i z tego, że chłopcy mogą z nim potrenować jak równy z równym - powiedział Bartomiej Socha.

Piłkarze trenują od środy. - Teraz mam do dyspozycji czterech chłopaków więcej w porównaniu z poprzednim tygodniem - stwierdził trener. Kadra nieco się zmieni w porównaniu z meczami w klasie okręgowej. - Powiedziałem chłopakom, że jeśli zrobią awans, to nikogo nie wyrzucę z klubu. Po stronie ubytków są piłkarze, którzy odeszli z powodów rodzinnych. Natomiast kadrę trzeba wzmocnić, bo IV liga, to już poziom na którym trzeba posiadać większą liczbę zawodników, którzy będą gwarantowali jakość. Klub opuścili bramkarz Tomasz Huzarewicz i Tomasz Kocerba. Między słupki trafił natomiast Mateusz Kühn, a do kadry dołączyli także Łukasz Reinhard i Krzysztof Cerkowniak. Na ten moment staramy się pozyskać Bartłomieja Sikorskiego i Mateusza Sitnika. Bardzo chcę mieć ich w kadrze i myślę, że to kwestia najbliższych dni, że staną się zawodnikami Odry Centrum - powiedział szkoleniowiec beniaminka.

Natomiast sam Socha występować będzie już tylko przy linii. Nie będzie tak jak dotychczas grającym trenerem. Odra rozegra dużo sparingów. Planuje grać co trzy dni do momentu rozpoczęcia ligi. Trener Socha sezon chce przeznaczyć na ogranie się w czwartej lidze. - Wielu chłopaków nie grało na tym poziomie, więc chcemy się ograć, a przede wszystkim grać dobrze i walczyć o zwycięstwa. Stawiam sobie wysoko poprzeczkę i chciałbym być w pierwszej piątce. Jestem ambitnym człowiekiem, a chłopcy wiedzą o co grają, także oczekuje dobrego wyniku. Sam tej ligi nie znam, bo w IV lidze nie grałem, ani nie byłem trenerem, więc trudno ocenić mi jaki jest jej poziom. W zimie graliśmy sparingi z Unią Racibórz, wygraliśmy, także myślę, że spokojnie sobie poradzimy w tej lidze. Cieszy też to, że dojdzie do rywalizacji z lokalnymi drużynami z Bełku, Gaszowic czy Raciborza i będzie sporo kibiców na trybunach. - zakończył B. Socha.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Zigi 12.07.2017 07:19
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

fajnie, że takie wodzisławskie legendy jak Pawełek pamiętają o Odrze, oby jeszcze kiedyś wrócił i pomógł w awansie na wyższy szczebel rozgrywek

anonimus 11.07.2017 21:17
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Czyżby nastepny młodzieżowiec dołączył do młodzieżowego klubu piłkarskiego centrus ???