Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Unia Turza Śląska bez "Pelego" startuje na podbój III ligi. W czwartek zagra z Ruchem Chorzów [ZDJĘCIA]

Zawitaliśmy na trening trzecioligowca z Turzy Śląskiej. Ekipa Piotra Haudera utrzymała się w rozgrywkach, choć po rundzie jesiennej sytuacja była gorzej niż tragiczna. 

Unia Turza Śląska bez "Pelego" startuje na podbój III ligi. W czwartek zagra z Ruchem Chorzów [ZDJĘCIA]
Bartłomiej Sikorski przechodzi z trzecioligowej Unii Turza Śl. do beniaminka czwartej ligi - MKP Odra Centrum Wodzisław Śl.

Teraz w ekipie Unii nie chcą powtórzyć tak fatalnej jesieni. Kadrowo na chwilę obecną jest więcej strat niż zysków, ale w Turzy są spokojni o wzmocnienia. Z klubu odeszły legendy związane z Unią kilka lat - Bartłomiej "Pele" Sikorski i Paweł Kulczyk, który grał w zespole jeszcze za czasów A klasy. Przed klubem z Bogumińskiej nowe wyzwanie. - Nowy sezon tuż tuż, przed nami cztery tygodnie przygotowań i ruszamy z karuzelą ligową. Będziemy trenować na własnych obiektach. W planach mamy rozegranie w czwartek sparingu z Ruchem Chorzów, następnie w sobotę podwójny sparing z MKP Odra Centrum i Płomieniem Połomia, w kolejnych tygodniach mecze z Polonią Głubczyce, Decorem Bełk i na koniec ROW-em Rybnik. 26 lipca jest ostatni sparing, później weekend przed ligą wolny i zaczynamy walkę o punkty - przedstawia rozkład jazdy szkoleniowiec Piotr Hauder.

Klub z Turzy do samego końca drżał o utrzymanie w III lidze. - Odnośnie naszego utrzymania w lidze, to w regulaminie było zapisane, że spadają trzy drużyny i ostatnie 10 minut ostatniego meczu z Brzegiem zagraliśmy tak, żeby znaleźć się na czwartym miejscu od końca. Mieliśmy świadomość, że remis 4:4 daje nam utrzymanie i zrobiliśmy wszystko, aby tak się stało. Po jesieni punktów mieliśmy bardzo mało, na wiosnę zrobiliśmy prawie o raz tyle. Szczęście nie sprzyjało nam w meczach, natomiast na koniec sezonu oddało - podsumował kwestię pozostania w lidze Hauder.

W kadrze Unii spore rotacje. Jak wspomnieliśmy wyżej odchodzą zawodnicy, którzy sporo lat spędzili w klubie. Osłabień jest jednak więcej. - Rozstaliśmy się z trzema zawodnikami, są to: Michał Szczurek, Łukasz Czajka i Patryk Dudziński. Ze względów osobistych zrezygnowali Dawid Mikołajec i Dawid Fugiel. Najprawodopodobniej rozstaniemy się z Bartłomiejem Sikorskim i Mateuszem Sitnikiem, a także Paweł Kulczyk poszuka sobie innego klubu. Bartek Sikorski to zawodnik, który wiele znaczył dla Unii, jak przychodził kilka lat temu karta się otworzyła, teraz się zamknęła. Taka kolej rzeczy, dał dużo temu klubowi, ale to już jest historia. Cała reszta zostaje i przyglądamy się nowym nabytkom. Z częścią już jesteśmy dogadani, ale nazwisk nie ujawniamy - omówił obecną sytuację kadrową trener trzecioligowca.

Piotr Hauder Unię przejmował w trakcie sezonu po Janie Adamczyku, który miał problem z drużyną zdobyć punkty na starcie ligi. - Zaczynamy od zera, nie mamy "minusa" jak to było na wiosnę. Optymistycznie patrzymy w przyszłość, bo mamy doświadczenie z rundy wiosennej i znamy swoją wartość. Zawodnicy pokazali, że są w stanie rywalizować z ostatnią drużyną, jak i z mistrzem. Zrobimy wszystko, aby na koniec rundy jesiennej być o wiele, wiele wyżej jak to było w poprzednim sezonie - zakończył Hauder.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~xdf (188.137. * .161) 10.08.2017 21:52
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Sikorski to klaun-Hauder wie co robi

~wiatrak (188.117. * .4) 12.07.2017 14:39

Akturat to, że odchodzą Mikołajec i Sitnik to jest wzmocnienie, a nie osłabienie. Spójrzmy prawdzie w oczy, to nie są zawodnicy na 3 ligę. Kulczyk tak samo.