Niedziela, 22 lipca 2018

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Strażacy z Raciborza i Rybnika pojadą do Los Angeles na World Police and Fire Games

04.08.2017 13:25 | 0 komentarzy | ż

Mateusz Musioł, Mirosław Hyjek oraz Mariusz Jajus weszli do Kadry Polski Strażaków i wezmą udział w Igrzyskach Służb Mundurowych.

Strażacy z Raciborza i Rybnika pojadą do Los Angeles na World Police and Fire Games
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

World Police and Fire Games, czyli Igrzyska Służb Mundurowych to druga największa impreza sportowa na świecie pod względem liczby uczestników. Tylko profesjonalne Igrzyska Olimpijskie zrzeszają większą liczbę sportowców. Na Igrzyskach Służb Mundurowych w 70 dyscyplinach udział bierze ok. 12 tysięcy zawodników z całego świata. Odbywają się one co dwa lata. Gospodarzami tej imprezy były m.in. takie miasta jak Melbourne, Belfast, Waszyngton, Sztokholm, Barcelona oraz Nowy Jork, w którym wystąpiło aż 16 tysięcy osób. W tym roku zawody odbywają w Los Angeles w dniach 7-16 sierpnia.

Kadra Polski Strażaków, która wyjeżdża na Igrzyska, aby w siatkówce halowej powalczyć z kolegami z całego świata składa się z zawodników z całej Polski. Wśród nich znalazła się trójka graczy z naszego regionu. Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, którzy na co dzień pełnią służbę w raciborskiej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej - asp. Mateusz Musioł i asp. Mirosław Hyjek oraz w rybnickiej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej - st. sekc. Mariusz Jajus będą reprezentować nie tylko Polskę, ale również nasz region, co jest niemałym wyróżnieniem na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Zmagania potrwają 10 dni. Jasno postawiliśmy sobie jeden cel: walczyć o najwyższe laury czyli olimpijskie złoto. Cel ten może wydawać się odległy, ale podkreślając fakt, że Kadra składa się z wielokrotnych mistrzów i wicemistrzów Polski w Siatkówce Strażaków Państwowej Straży Pożarnej szanse na sukces znacznie rosną.

Uczestnicy sami nie byliby w stanie pokryć bardzo wysokich kosztów związanych z wyjazdem, dlatego dziękują głównym sponsorom: Karen Pianki, Atlas Tours, Koltech i SGL Carbon oraz sponsorom wspomagającym: Instal-Tech, Bank Spółdzielczy w Raciborzu, Miasto Racibórz, Proinvest, Zakład Piekarniczo- Cukierniczy Nord, Partner Security, El-bis, Brax- Ton, Seba-Pol, Northern, Lubar, Kasprzyca Transport, Dom Weselny Rege.