Niedziela, 21 lipca 2019

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Nieudana inauguracja w wykonaniu Unii Turza Śl.

06.08.2017 20:53 | 2 komentarze | art

W I kolejce III ligi Unia Turza Śl. przegrała na własnym boisku 1:3 z KS Polkowice. Niestety goście wygrali w pełni zasłużenie. 

Nieudana inauguracja w wykonaniu Unii Turza Śl.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przyjezdni zdecydowanie lepiej operowali piłką. Imponowali zwłaszcza grą na jeden kontakt na małej przestrzeni. To właśnie po takiej szybkiej wymianie podań, w 24. minucie gry, w polu karnym doszło do starcia, po którym na murawę upadł Wojciech Galas a sędzia po krótkiej chwili zawahania wskazał na wapno. Jego decyzję głośno i chyba zbyt dosadnie skomentował Piotr Szymiczek. Obejrzał za to żółtą kartkę, co jak się okazało miało później poważne konsekwencje. Maciej Bancewicz zupełnie zmylił Marcina Musioła i goście prowadzili 0:1. 

Po zmianie stron do głosu doszli wreszcie miejscowi. W 55. minucie Dawid Hanzel sprytnie przedłużył głową piłkę do pędzącego lewą flanką Sławomira Musiolika. Nowy nabytek Unii bez kompleksu wdarł się w pole karne. Bramkarz gości liczył najwyraźniej na strzał w długi róg i tam zrobił ruch, tymczasem Musiolik strzlił w krótki róg i piłka tuż obok nogi Damiana Primela wpadła do siatki. To był dobry okres gry Unii, który zakończył się w 62. minucie, kiedy Szymiczek, jeden z najbardziej rutynowanych piłkarzy w Unii, zupełnie niepotrzebnie pociągnął za koszulkę rywala, przerywając w środku pola zaczepną akcję gości. To musiało się zakończyć żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką, bo popularny Karpen miał już na koncie żółty kartonik.

Minęło raptem 6 minut a po dośrodkowaniu z prawej strony kierunek lotu piłki delikatnie zmienił Mateusz Magdziak i piłka tuż przy słupku wpadła do bramki Musioła. W doliczonym czasie gry miejscowych dobił Wojciech Konefał, który w polu karnym łatwo ograł defensora Unii i bez problemów pokonał Musioła. 

Unia Turza - KS Polkowice 1:3

Bramki: Musiolik (55.) - Bancewicz (26. k), Magdziak (68.), Konefał (90.+2.)

Unia: Musioł, Powała, Kuczok, Zarychta, Krzyżok (74. Gładkowski), Musiolik, Dariusz Pawlusiński (55. Glenc), Polak, Setlak (88. Jonatan), Szymiczek, Hanzel. Trener Piotr Hauder.

Polkowice: Primel, Magdziak, Galas (75. Konefał), Ziemniak, Bancewicz (79. Zawadzki), Szuszkiewicz, Karmelita, Azikiewicz, Michalski, Fryzowicz, Piotrowski (85. Wojciechowski). Trener Dobi Enkeleid.