Niedziela, 22 lipca 2018

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Jak zostać szachową arcymistrzynią? [ZAPOWIEDŹ]

09.08.2017 08:42 | 0 komentarzy | pm

W Halo Rybnik będzie się można spotkać z arcymistrzynią Kariną Szczepkowską.

Jak zostać szachową arcymistrzynią? [ZAPOWIEDŹ]
Fot. Łukasz Turlej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Wszystkich miłośników szachów zapraszamy w czwartek, 10 sierpnia o godz. 17:00 do Halo Rybnik (ul. Sobieskiego 20) na spotkanie z arcymistrzynią Kariną Szczepkowską. Będzie okazja dowiedzieć się jak wygląda życie profesjonalnego zawodnika tej dyscypliny sportowej – informuje Andrzej Kieś z Halo Rybnik.
Karina Szczepkowska to aktualna złota medalistka Drużynowych Mistrzostw Polski Kobiet (pojawią się też koleżanki ze złotej drużyny MKSz Rybnik - Wiktoria Cieślak i Honorata Kucharska), srebrna medalistka Indywidualnych Mistrzostw Polski Kobiet w szachach błyskawicznych, srebrna medalistka Szachowej Olimpiady w Baku, sportowiec roku 2016 w Rybniku.
Podczas spotkania będzie okazja zobaczyć zdjęcia z najważniejszych światowych zawodów szachowych, posłuchać ciekawych opowieści na temat przygotowań i samych rozgrywek, czy w końcu spróbować swoich sił w pojedynku z arcymistrzynią. Można będzie również dowiedzieć się więcej na temat działalności klubu szachowego MKSz Rybnik odnoszącego wiele wspaniałych sukcesów na arenie krajowej. Odbędzie się też pokazowy pojedynek Kariny Szczepkowskiej z radzieckim komputerem szachowym marki Kasparov.