Niedziela, 22 lipca 2018

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Maraton pływacki dla Berenki [ZAPOWIEDŹ]

11.08.2017 09:07 | 0 komentarzy | pm

Na pływalni Akwarium w Boguszowicach odbędzie się ważne i potrzebne wydarzenie. Maraton pływacki dla Berenki (30.09/01.10) organizują jej rodzice we współpracy z MOSiR Rybnik oraz Fundacja EDF Polska.

Maraton pływacki dla Berenki [ZAPOWIEDŹ]
Fot. Fundacja EDF
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Celem wydarzenia jest zebranie środków na kosztowne leczenie ortopedyczne Bereniki Borkowskiej - 6-letniej dziewczynki z Łazisk (powiat wodzisławski) zmagającej się z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem i szeregiem towarzyszących temu schorzeń - w specjalistycznej Klinice Ortopedii Dziecięcej w Aschau (Niemcy). Kosztorys operacji biodra zaplanowanej w klinice na rok 2018 opiewa na przeszło 90.000 zł. Będzie to już piąta operacja w życiu Bereniki. Celem wydarzenia jest również promowanie aktywnego stylu życia i zdrowego odżywiania "od juniora do seniora".

Uczestnicy będą zachęcani do zakupu „cegiełek” w kwocie min. 5 zł/os – datki te będą wrzucane do puszek kwestorskich w ramach zbiórki publicznej zorganizowanej przez Fundację EDF Polska na rzecz podopiecznej Bereniki Borkowskiej. Wolontariusze Fundacji EDF Polska będą przez całą dobę krążyć po obiekcie basenu kwestując na rzecz Bereniki.

Po zakończeniu wydarzenia i podliczeniu wyników zostaną wyłonieni zwycięzcy, dla których przewidziano nagrody rzeczowe oraz puchary/medale. Wśród wszystkich zarejestrowanych uczestników zostaną też rozlosowane nagrody rzeczowe, bony, kupony rabatowe, karnety, wejściówki etc. (lista partnerów i sponsorów ciągle się rozszerza). „Maraton pływacki dla Bereniki” będzie zwieńczeniem obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu w Rybniku i pierwszą tego typu imprezą w tym mieście. Więcej o Berenice można przeczytać TUTAJ

Dodatkowe atrakcje:
- zajęcia z aqua aerobiku dla pań (firma Antidotum, Agnieszka Grzegorzyca),
- zajęcia dla małych dzieci (2 grupy wiekowe) wraz z opiekunami na małym basenie (Szkoła Pływania Szkrab, Edyta Klimek),
- zajęcia edukacyjne „Angielski w wodzie” dla dzieci (2 grupy wiekowe; szkoła językowa Pascal Connect, Izabela Piątkowska we współpracy ze szkołą pływania Skoczowski Sport, Rafał Skoczowski).

Wydarzenie wspierają:
- Szkole Języka Angielskiego CONNECT
- Chempest - branża rolnicza
- Fitmania - fit produkty
- Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu Zdroju
- Warido Group - biuro rachunkowe
- Marco
- Natur House
- Decathlon Rybnik
- Pracownia Forma
- Sklep sportowy Monsun
- Szkoła Pływania Szkrab
- Nauka pływaniai i aqua aerobik - Antidotum
- Nauka pływania i kursy - SkoczowskiSport