Piłkarze z Rybnika wygrali ważny mecz. Cieszynka dla Krotofila

KS ROW 1964 Rybnik zmierzył się na własnym stadionie z Wisłą Puławy.

W ramach 4. serii gier o mistrzostwo II ligi, piłkarze KS ROW podejmowali na swoim stadionie spadkowicza z I ligi czyli ekipę Wisły Puławy. W pierwszych trzech meczach podopieczni Piotra Piekarczyka zanotowali jedną wygraną (z Olimpią Elbląg), remisowali z ŁKS Łódź i przegrali w Poznaniu z Wartą. Spotkanie z Puławami było bardzo istotne dla obu zespołów. Ewentualna porażka sprawiałaby, że ROW wylądowałby w drugiej połowie tabeli i od początku sezonu musiałby gonić czołówkę.

Spotkanie przy ul. Gliwickiej rozpoczęło się od lekkiej przewagi miejscowych. W 8. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Koleczko, ale źle przyjął piłkę i nie był w stanie oddać strzału. Dwie minuty później piłkę głową uderzył Bober, a ta przeleciała nad poprzeczką bramki Wisły. W 14. minucie ROW objął zasłużone prowadzenie. Po rzucie rożnym, zamieszanie w polu karnym gości wykorzystał Jary i wpakował piłkę do siatki. Po tej bramce wszyscy zawodnicy zrobili cieszynkę dla Krotofila, który niedawno został ojcem. Dwie minuty później było już 2:0. Na listę strzelców, strzałem z pola karnego, wpisał się Siwek. Od tego momentu goście starali się więcej zaprezentować w grze ofensywnej. Rybniccy obrońcy spisywali się jednak dobrze i nie pozwalali gościom na stwarzanie groźnych sytuacji. Jedynie w 35. minucie swoje umiejętności musiał zademonstrować Rosa, broniąc groźne uderzenie z 16. metra. Na przerwę obie ekipy schodziły więc przy prowadzeniu miejscowych 2:0.

Po zmianie stron rybniczanie bardzo szybko stworzyli sobie sytuację do podwyższenia wyniku. Strzał głową Brychlika był jednak zbyt mało precyzyjny, żeby piłka znalazła się w bramce Wisły. Chwilę później uderzał Muszalik, również niecelnie. Z każdą kolejną minutą więcej z gry mieli przyjezdni. W 63. minucie w sytuacji sam na sam znakomicie zachował się Rosa, który uchronił swoją drużynę przed utratą bramki. W 66. minucie Brychlika zmienił Musiolik i już chwilę później groźnie uderzał na bramkę Wisły. W 69. minucie ten sam zawodnik wywalczył rzut rożny, po którym, strzałem głową, trzecią bramkę dla miejscowych zdobył Spratek. W kolejnej akcji, to goście cieszyli się z bramki. Do siatki ROW trafił Smektała. Jego wyczyn, w 72. minucie, skopiował Poznański i ROW prowadził już tylko 3:2. W 83. minucie piłkarze Piekarczyka znów prowadzili różnicą dwóch bramek. Dośrodkowanie Tkocza na bramkę zamienił Siwek. Cztery minuty przed końcem spotkania drugą żółtą kartkę zobaczył Spratek i musiał opuścić boisko. Chwilę później kolejną znakomitą interwencją popisał się bramkarz ROW, co pozwoliło miejscowym spokojnie kontrolować mecz w samej końcówce. Ostatecznie rybniczanie wygrali 4:2 i mogli się cieszyć z drugiego zwycięstwa w sezonie.

Po tym zwycięstwie rybniczanie awansowali na 6. miejsce w ligowej tabeli, a już w najbliższą środę ROW rozegra kolejny mecz. Tym razem podopieczni Piotra Piekarczyka pojadą do Radomia, gdzie zagrają z miejscowym Radomiakiem. W sobotę, 26 sierpnia podejmą na swoim stadionie ekipę Garbarni Kraków. Początek tego spotkania o godz. 19.00.

KS ROW 1964 Rybnik – Wisła Puławy 4:2 (2:0)