Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pierwszy punkt w tym sezonie został w Turzy [ZDJĘCIA]

Unia Turza Śl. podejmowała w niedzielę Gwarka Tarnowskie Góry. Goście przyjechali do Turzy podwójnie zmotywowani. Wygrali trzy ostatnie mecze ligowe i chcieli kontynuować zwycięską passę. Przede wszystkim jednak chcieli się zrewanżować Unii za baraże o wejście do III ligi sprzed ponad roku. Wtedy to Unia dwukrotnie Gwarka pokonała i ekipa z Tarnowskich Gór musiała poczekać z awansem do kolejnego sezonu.

Pierwszy punkt w tym sezonie został w Turzy [ZDJĘCIA]
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Kibice jeszcze wygodnie się na trybunach nie rozsiedli, a już gospodarze przegrywali. W 30. sekundzie meczu niefrasobliwość pikarzy Unii, którzy na własnym przedolu stracili piłkę wykorzystał Tadeusz Urbainczyk. Napastnik gości znalazł się w sytuacji sam na sam z Marcinem Musiołem i choć bramkarz Unii zdołał odbić piłkę, to ta i tak wpadła do bramki.

Początek fatalny, ale później było już znacznie lepiej. Gospodarze z upływem kolejnych minut zaczęli przejmować inicjatywę, a ich akcje były coraz groźniejsze. W 36. minucie Unia mogła zarówno stracić gola, jak i go strzelić. Najpierw Musioł w sobie tylko wiadomy, ekwilibrystyczny sposób, widziany raczej na boiskach piłki ręcznej odbił, zmierzającą do bramki futbolówkę nogą. W odpowiedzi, po błędzie defensorów Gwarka w sytuacji sam na sam znalazł się Dariusz Pawlusiński. Bramkarz gości Andrzej Wiśniewski sparował piłkę pod nogi Dawida Hanzla, a napastnik Unii... również przegrał potyczkę z Wiśniewskim. 

Po zmianie stron Unia niemal całkowicie przejęła inicjatywę. Na bohatera spotkania wyrósł Sławomir Musiolik. W 54. minucie na połowie Gwarka odebrał piłkę zawodnikowi gości, po czym pognał w pole karne i na jego granicy został sfaulowany przez wracającego obrońcę. Sędzia uznał, że stało się to już w polu karnym i wskazał na "wapno". Jedenastkę pewnie wykorzystał Hanzel. 

Musiolik wyraźnie nabrał ochoty do gry i w kolejnych mintuach raz za razem szarpał defensywę gości, zamęczając niemiłosiernie swojego vis-a vis, czyli Jakuba Dyląga. To jego na kwadrans przed końcem meczu ograł w dziecinny sposób na lewej flance - po pięknym krosowyn podaniu Kamila Kuczoka - i z ostrego kąta strzelił mocno na bramkę. Wiśniewski zdołał odbić piłkę, ale przy dobitce Hanzla nie mógł już nic zrobić. 

Korzystnego wyniku Unii nie udało się jednak utrzymać. W 82. minucie po centrze z rzutu rożnego, piłka trafiła do stojącego na linii pola karnego Adriana Sikory, a pozostawiony bez opieki rezerwowy gości, uderzył bez przyjęcia. Futbolówka poleciała na dalszy słupek i ocierając się od niego wpadła do bramki. 

Unia Turza Śl. - Gwarek Tarnowskie Góry 2:2

Bramki: Hanzel (55. k), (75.) - Urbainczyk (1.), Sikora (82.)

Unia: Musioł, Staniczek, Kuczok, Zarychta, Okraszewski (46. Dawid Pawlusiński), Glenc, Gładkowski (72. Domin), Musiolik, Dariusz Pawlusiński, Szymiczek, Hanzel. Trener Józef Dankowski. 

Gwarek: Wiśniewski, Dyląg, Dzido, Jarka, Timochina, Śliwa, Stanik (58. Sołdecki), Pączko, Pach, Urbainczyk (67. Sikora), Cymerys. Trener Krzysztof Górecko. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].