Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Drobne zwycięstwo Kornowaca z rezerwami Unii Turza Śląska [ZDJĘCIA]

12.09.2017 10:12 | 0 komentarzy | kozz

W meczu VI kolejki raciborskiej A klasy na boisku w Kornowacu rozegrano mecz dwóch beniaminków. Gospodarze podejmowali rezerwy Unii Turza Śląska.

Drobne zwycięstwo Kornowaca z rezerwami Unii Turza Śląska [ZDJĘCIA]
Beniaminek z Kornowaca może pochwalić się dobrą defensywą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obie drużyny awansowały w poprzednim sezonie do A klasy. Kornowac bezpośrednio z pierwszego miejsca, a turzanie poprzez baraże, wygrywając w dwumeczu z Pawłowem. W pierwszej połowie Kornowac miał dogodne sytuacje do zdobycia gola, ale świetnie w bramce spisywał się Piotr Paś. Turzanie lepiej prezentowali się po przerwie, ale mimo to już na początku stracili gola. Autorem trafienia był Bogusław Drobny. Unici próbowali doprowadzić do wyrównania, ale bardzo dobrze w bramce prezentował się Michał Radecki. Raz goście trafili w spojenie słupka z poprzeczką, ale piłka do siatki ostatecznie nie wpadła. W starciu beniaminków trzy punkty wywalczył Kornowac i razem z Nową Wsią oraz Studzienną znajduje się na czele tabeli. Rezerwy trzecioligowca zajmują ósmą lokatę. W najbliższy weekend Kornowac pojedzie po punkty do Tworkowa, a Unia Turza II podejmie u siebie Wypoczynek Buków.

KS Kornowac - LKS Unia Turza Śląska II 1:0 (0:0)

Bogusław Drobny 52.

Żółte kartki: Tomasz Pogoda (Unia II)

Sędziowali: Dariusz Lenort, Łukasz Sytnik, Tomasz Figurniak.

KS Kornowac: Michał Radecki - Daniel Komorek (45. Sławomir Pytlik), Marcin Smętek, Dawid Dzierżęga (60. Paweł Czekała), Michał Koczor, Jerzy Chrobok, Sebastian Bugdol (45. Wojciech Błaszczyk), Bogusław Drobny, Marcin Pochcioł, Sebastian Mańka, Dariusz Mańka. Opiekun: Sebastian Mańka.

LKS Unia Turza Śląska II: Piotr Paś - Jan Chlebik, Wojciech Hetmaniok, Patryk Kocur, Wojciech Konopek, Sławomir Szkonter, Tomasz Pogoda (75. Miłosz Sierny), Szymon Plewka, Piotr Sitek, Piotr Macura, Łukasz Hetmaniok. Trener: Wojciech Hetmaniok.