Wtorek, 23 stycznia 2018

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Grigorij Łaguta zawieszony na dwa lata

13.09.2017 10:51 | 0 komentarzy | pm

POLADA zdecydowała, że żużlowiec z Rosji nie będzie się mógł ścigać przez dwa lata.

Grigorij Łaguta zawieszony na dwa lata
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po kilkugodzinnych obradach Polska Agencja Antydopingowa – POLADA zdecydowała o zwieszeniu Grigorija Łaguty na dwa lata. Kara biegnie od 11 czerwca 2017 roku.
Przypomnijmy, że po meczu żużlowych drużyn z Rybnika i Częstochowy (11 czerwca), badaniu antydopingowemu został poddany Grigorij Łaguta. Kilka tygodni później Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie czyli Polska Agencja Antydopingowa poinformowała, że w jego organizmie wykryto zakazany środek meldonium. Rosyjskiemu żużlowcowi przysługiwało prawo do odwołania, które skutkowało przebadaniem próbki B. I tak też się stało. Niestety, próbka B potwierdziła obecność meldonium w organizmie Łaguty.
Nieprawomocny wyrok, który ogłosiła POLADA najprawdopodobniej sprawi, że Ekstraliga żużlowa skasuje punkty zdobyte przez Łagutę w dwóch meczach ligowych. To spowoduje, że rybnicka drużyna spadnie na ostatnie miejsce w ligowej tabeli i w przyszłym sezonie będzie jeździć w I lidze.
Na 1 i 8 października wyznaczono termin meczów barażowych pomiędzy przedostatnią drużyną Ekstraligi i drugą drużyną I ligi. Wydaje się więc, że do tego czasu poznamy przyszłość rybnickiej drużyny.